HNK HAJDUK – NK SLAVEN BELUPO 2:1 (2:0)

15.02.2015.


HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Maloča, Milović, Vasilj, Vuković, Vlašić (od 65. Milevski), Sušić, Caktaš (od 82. Balić), Maglica, Gotal (od 89. Bašić).

Trener: Hari Vukas.

SLAVEN BELUPO: Kardum, Purić, Fuštar (od 46. Mišić), Grgić, Edson, Crepulja, Paracki, Brlek (od 72. Jambor), Ozobić, Mirić, Delić (od 85. Mihaljević).

Trener: Ante Čačić.

Strijelci: 1:0 – Gotal (8), 2:0 – Vlašić (40), 2:1 – Paracki (59).

Sudac: T. Pejin (Osijek). Pomoćnici: G. Pataki (Đakovo) i D. Berger (Osijek). Četvrti: D. Bel (Osijek). Delegat: R. Balen (Zagreb).

Žuti kartoni: Fuštar (Slaven Belupo).

Crveni kartoni: –

Stadion Poljud.

Gledatelja: 7.000.

Izvješće:

Hajduk je još jednom došao do pobjede u susretu sa Slavenom Belupom na poljudskom travnjaku iako je naša momčad imala stalnu terensku inicijativu, ali je opet primila dva “lagana” pogotka. Iz prvog udarca na vrata Karduma domaćini su došli u vodstvo u 8. minuti kada je Gotal iskoristio jednu neopreznost u našoj obrani i svoju momčad doveo u vodstvo – 1:0. Uz stalnu premoć farmaceuta igrala se 22. minuta kada Ozobić u kaznenom prostoru Splićana pronalazi Mirića koji nije najbolje reagirao i obrana Hajduka otklonila je opasnost. Nešto kasnije Delić je također bio u povoljnoj situaciji no i on je reagirao kako se nije očekivalo. Igrala se 33. minuta u kojoj je Maglica “ukrao” loptu našoj obrani, ali je njegov udarac završio kraj gola. Dvije minuta kasnije udarac iz kuta za Slaven Belupo izveo je Brlek, lopta je došla do Fuštara koji je bio sam pred vratima Kalinića ali je nije uspio zahvatiti i Kalinić je otklonio opasnost. Još jednu prigodu, možda najbolju u prvom dijelu igre imao je Ozobić u 39. minuti čiji je udarac s 14 metara otišao iznad prečke. Minutu kasnije Hajduk povisuje vodstvo na 2:0 i to više sretno nego spretno. Vlašić je loptu htio ubaciti pred vrata farmaceuta, naša obrana opet nije najbolje reagirala i ona je na opće iznenađenje završila u lijevom donjem kutu vratara Karduma. U drugom dijelu igre Slaven Belupo krenuo je okomitije prema vratima domaćina, ima još veći posjed lopte, ali nažalost bez prave završnice sve do 59. minute kada Paracki sjajnim udarcem s 25 metara loptu šalje u mrežu Kalinića. Bio je to pogodak kakav se rijetko viđa na našim stadionima. Od tog trenutka koprivnički prvoligaš još je više pritisnuo Splićane, ali uz nekoliko poluprigoda mreža Hajduka ostala je netaknuta i sva tri boda ostala su na Poljudu. U sljedećem kolu Slaven Belupo će biti domaćin Istri, bit će to njegova prva domaća utakmica u drugom dijelu prvenstva koja se igra na Gradskom stadionu u petak, 20. veljače s početkom u 18 sati.