HNK HAJDUK – NK SLAVEN BELUPO 1:1

17.04.2013.


HAJDUK: Blažević, Maloča, Milić, Vršajević (od 78. Mikanović)Jozinović, Lima, Sušić, Kouassi, Caktaš (od 89. Plazonić), Vuković, Maglica (od 51. Stojanović).
Trener: Mišo Krstičević.
SLAVEN BELUPO: Pelin, Grgić, Kokalović (od 46. Pranić), Bubnjić, Purić, Gregurina, Čanađija, Brlek (od 79. Jelavić), Rak(od 87. Šaban), Delić, Glavica.
Trener: Roman Sović.
Strijelci: 0:1 – Glavica (32), 1:1 – Milić (72).
Sudac: Pristovnik (Zagreb). Pomoćnici: Conjar (Osijek) i Crnčić (Vrbovec). Delegat: Jurišić (Šibenik).
Žuti kartoni: Sušić (Hajduk), Pranjić (Slaven Belupo).
Crveni kartoni: –
Stadion Poljud.
Gledatelja: 10.000.
Izvješće:
Slaven Belupo se odlično predstavio u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa s Hajdukom u Splitu odigravši 1:1. Nažalost, morao se oprostiti od tog natjecanja jer je u koprivničkom susretu izgubio 1:2.
Farmaceuti su od prve minute splitskog ogleda bili uvjerljivo bolja momčad od Hajduka koji je opasno živio svih 90 minuta i prava je šteta što naš klub nije uspio postići rezultat za plasman u finale, jer je to prema prigodama i igri koju je prikazao više nego zaslužio.
Nakon dvije vrlo izgledne prilike naše momčadi sudac Pristovnik u 11. minuti nije dosudio očigledni jedanaesterac za Slaven Belupo kada je Jozinović nepropisno srušio Raka u svom kaznenom prostoru.
Koprivničanci i dalje nastavljaju dominacijom na travnjaku i konačno postižu vodstvo – 0:1. Rak je vrlo dobro pronašao Purića koji još bolje pronalazi Glavicu i lopta se našla u mreži vratara Blaževića.
Nekoliko minuta kasnije Kokalović i Gregurina su izveli odličnu akciju, ali Gregurina nije pronašao put u mrežu Hajduka za povećanje vodstva, iako je bio u sjajnoj prigodi.
Hajdukovci su u prvih 45 minuta bili potpuno nadigrani i samo sreći mogu zahvaliti što su primili svega jedan pogodak.
U nastavku susreta igrala se 49. minuta kada je Purić bio u stopostotnoj prigodi, ali je njegov udarac završio kraj vratnice. Iako je Hajduk na koljenima ipak uspijeva izjednačiti pogotkom Milića u 72. minuti na 1:1.
Slaven Belupo i dalje ima znatno više od igre i u 76. minuti propušta tri velike prigode koje nije iskoristilo Glavica. Prvo je bio oči u oči s vratarom Blaževićem da bi Maločazatim izbacio loptu s gol-crte, a Glavica opet pucao preko grede.
Bubnjića je također imao sjajnu prigodu za postizenje gola, ali je sreća bila na strani Hajduka kao i u sudačkoj nadoknadi vremena kada je Šaban propustio veliku šansu za pobjednički pogodak.
Igra koju je Slaven Belupo pokazao danas u Splitu s Hajdukom itekako ohrabruje uoči prvenstvene utakmice istih momčadi u nedjelju na koprivničkom stadionu.Nadamo se, da će konačno doći kraj “crnoj seriji” naše momčadi!