HNK HAJDUK-NK SLAVEN BELUPO 1:1

28.04.2007.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Poldrugač, Radeljić, Kristić – Bošnjak, Posavec, Sopić, Mumlek, Bodrušić (od 62. Elez) – Zahora (od 80. Poljak), Vručina (od 70. Jambrušić)

Trener: Elvis Scoria

Sastav HNK Hajduk

Balić – Pandža, Živković, Buljat – Bartolović (82. Ljubičić), Musa (od 46. Bušić), Gabrić (od 68. Žilić), Carević, Hrgović – Munhoz, Jelavić

Trener: Ivan Pudar

Suci

Glavni sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)

Pomoćni suci: Željko Grgec (Bistra), Boško Vukušić (Zagreb) i Ivo Krečak (Sibenik)

Golovi

0:1 Radeljić (3), 1:1 Bušić (55)

Žuti kartoni

Bušić (48), Bošnjak (84), Carević (85).

Crveni kartoni

Gledatelja

2000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je odigrao neodlučeno s Hajdukom u Splitu, čime je nastavio niz neporaženosti u proljetnoj polusezoni. Naša momčad sada nije poražena 15 utakmica zaredom, od toga 12 u prvenstvu.

Već u 3. minuti gosti su vodili na Poljudu. Iz kornera je ubacio Mumlek, a Zahora je vratio loptu do Ivana Radeljića, koji lijepo sa 14 metara pogađa Balićev gornji lijevi kut za 0:1. U 5. minuti Jelavić je tukao glavom pored gola, a nakon toga je Živković u svom kaznenom prostoru oborio Vručinu, ali se sudac nije oglasio. U 27. minuti snažno je iz daljine tukao Hrgović, Lisjak brani, kao i pokušaj Carevića u 32. minuti. U 40. minuti u prigodi se pred Balićem našao Zahora, čiji udarac splitski vratar uspijeva izbaciti u korner.

U drugom dijelu prvu je prigodu imao Bušić u 50. minuti, ali je tukao glavom pored gola. U 55. minuti Hajduk je izjednačio, pogrešku obrane gostiju iskoristio je Gabrić, koji upošljava Bušića, a on iz blizine šalje loptu u mrežu za 1:1. U 64. minuti u naletu je bio Munhoz, ali ispred njega loptu izbija Bošnjak. Hrgović je tukao u 68. minuti, Lisjak je obranio. Bartolovićev pokušaj u 70. minuti odlazi pored vratnice, a u 74. minuti Balić brani udarac Jambrušića. Dvojbena situacija u 79. minuti, suci su označili zaleđe Jambrušića, koji se nasao u dobroj prigodi pred vratima Hajduka. Lisjak je ulogu junaka utakmice potvrdio i u nadoknadi vremena, kad je izbio loptu ispred Munhoza, koji je išao sam prema vratima Slavena Belupa. Do kraja susreta Lisjak je obranio i udarac Bušića.