HNK HAJDUK – NK SLAVEN BELUPO 1:0

18.08.2013.


HAJDUK: Kalinić, Mikanović (od 24. Lučić), Maloča, Milavić, Vršajević, Anđelković, Pašalić, Andrijašević (od 59. Kiš), Sušić (od 71. Bencun), Maglica, Mujan.
Trener: Igor Tudor.
SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Plazanić, Edson, Melnjak, Čanađija ( od 63. Haračić), Crepulja, Rak (od 74. Roskam), Brlek, Glavica, Filipović (od 83. Geng).
Trener: Ivan Katalinić.
Strijelci: 1:0 – Maglica (78).
Sudac: Batinić (Osijek). Pomoćnici: Pataki (Đakovo) i Berger (Osijek). Četvrti: A. Burilo (Osijek). Delegat: Adamić-Golić (Zaprešić).
Žuti kartoni:
Crveni kartoni: –
Stadion Poljud.
Izvješće:
Slaven Belupo je izgubio u gostima kod Hajduka 1:0 i sva tri boda ostala su u Splitu.
Pobjednički pogodak domaćini su postigli u 78. minuti, a strijelac je bio Maglica.
Bila je to izjednačena igra u kojoj su Hajdukovci iskoristili jednu neopreznost u obrani farmaceuta i postigli pogodak s kojim su osigurali stopostotni učinak.
Prvu ozbiljniju prigodu za vodstvo Slavena Belupa nije iskoristio Rak u 8. minuti čiji je udarac završio iznad grede. Igrala se 28. minuta kada je Filipović snažno pucao prema vratima Hajduka, ali bez uspješne završnice. Uz nekoliko poluprigoda s jedne i druga strane prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka.
U drugom dijelu susreta obje su momčadi nastojale doći do pobjedničkog gola što je uspjelo Hajduku koji je u završnici imao nešto više od igre, dok je naša momčad djelovala bezopasno za suparnička vrata. Najbolju prigodu za izjednačenje propustio je Roskam u 89. minuti čiji je udarac s ivice kaznenog prostora završio kraj lijeve vratnice.
Nakon neodlučenog rezultata u Zadru između istoimenog kluba i Hrvatskog dragovoljca (1:1) naša se momčad našla na posljednjem mjestu s dva osvojena boda iz šest prvenstvenih kola, što je neočekivani neuspjeh za momčad trenera Ivana Katalinića.
Sljedeće subote Slaven Belupo će biti domaćin vodećem Dinamu.