HNK CIBALIA – NK SLAVEN BELUPO 2:2

25.05.2014.


CIBALIA: I. Filipović, Conjar, Zgrablić, Perković (od 68. Pavličić), Čuljak, Mazalović, Milardović, Puljić, Muženjak, Otochian (od 90. Tokić), Bartolović (od 89. Kujundžija).
Trener: Stanko Mršić.
SLAVEN BELUPO: Picak, Purić, Futar, Edson, Melnjak, Čanađija, Brlek, Rak (od 61. Matoš), Ozobić, Glavina (od 90. Novinić), Delić (od 46. P. Filipović).
Trener: Elvis Scoria.
Strijelci: 0:1 – Ozobić (14), 1:1 – Puljić (54), 1:2 – Ozobić (74), 2:2 – Fuštar (75 – autogol).
Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).
Žuti kartoni: Puljić, Pavličić (Cibalia), P. Filipović (Slaven Belupo).
Crveni kartoni:
Izvješće:
Slaven Belupo je u prvoj kvalifikacijskoj utakmica za prvoligaški status gostovao kod vinkovačke Cibalie i za uzvrat postigao pozitivan rezultat, odigravši neodlučeno – 2:2.
Koprivničanci su prvi došli u vodstvo pogotkom Ozobića koji je pobjegao obrani domaćina i s 14 metara iskosa postigao pogodak za 0:1, nakon odlično primljene lopte kojom ga je pronašao Purić.
Iako je primila pogodak Cibalia ima laganu terensku inicijativu, dok su se farmaceuti odlučili na protunapade. Iz jedne takve akcije Delić se u 30. minuti našao u sjajnoj prigodi pred vratima Vinkovčana nakon odličnog ubačaja Ozobića, ali je loptu loše zahvatio nogom i vratar I. Filipović obranio je njegov slabi udarac.
Nekoliko minuta kasnije Cibalia je bila u dobroj prigodi, no vratarPicak je vrlo dobro reagirao i obranio udarac Muženjaka. Vinkovčani su priprijetili i u 37. minuti kada je Puljić pucao u naša vrata, ali je Picak opet bio na mjestu.
Posljednju prigodu za povećanje vodstva imao je Rak u zadnjoj minuti prvog dijela, ali je njegov udarac sa 16 metara obranio vrata Filipović.
U nastavku susreta igrala se 48. minuta kada se Rak opet bio u izglednoj prigodi s desne strane no lopta je završila kraja gola domaćina.
Svega četiri minute kasnije Vinkovčani izjednačuju na 1:1 nakon ubačaja iz kuta Bartolovića koji je loptu ubacio pred naša vrata, a Puljić je glavom kraj uspavale gostujuće obrane poslao u mrežu Picaka.
Najljepši trenutak susreta dogodio se u 74. minuti kada je pred kaznenim prostorom Vinkovčana srušen Matoš!
Iz sjajno izvedenog slobodnog udarca s 20 metara Ozobić postiže svoj drugi pogodak i novo vodstvo Slavena Belupa za 1:2. Bio je to pogodak kakav se rijetko viđa na našim stadionima.
No veselje naše momčadi trajalo je svega dvije minute, jer su domaćini izjednačili.
Bartolović je u zaleđu primio jednu loptu s desne strane pred našim kaznenim prostorom,pomoćni sudac nije reagirao iako je to morao vidjeti, koju je isti igrač uputio pred vrata Picaka a Fuštar je nespretno poslao u vlastitu mrežuza 2:2.
Valja reći da je Slaven Belupo bio bliže pobjedi ali isto tako može biti zadovoljan i neodlučenim rezultatom jer je postigao dva pogotka u gostima, što je određena prednost za koprivnički uzvrat koji se igra u četvrtak 29. svibnja na Gradskom stadionu u 19 sati.