HNK CIBALIA – NK SLAVEN BELUPO 2:1 (0 0)

24.04.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Jurić, Gal, Jurčić, Radić – Šomoci (od 63. Milas), Vukojević, Srpak, Guć – Sertić (od 83. Mijatović) – Vručina

Trener: Milo Nižetić

Sastav HNK Cibalia

Vranjić – Lučić, Leutar, Ivanković (od 46. Žgela) – Šuto, Pavličić, Kovačević (od 81. Greer), Jozinović – Lajtman – Peraica, Ratković (od 87. Tomić)

Trener: Davor Mladina

Suci

Glavni sudac: Edi Šunjić (Split)

Pomoćni suci: Tihomir Lisica (Split), Zoran Krečak (Šibenik) i Damir Batinić (Osijek)

Golovi

1:0 Lučić (47’), 1:1 Sertić (64’), 2:1 Peraica (83’)

Žuti kartoni

Gal (47), Lajtman (51), Radić (58’), Jurčić (67’), Vukojević (72’), Žgela (90’)

Crveni kartoni

Gledatelja

1000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je poražen u Vinkovcima, Cibalia je u uzbudljivom drugom poluvremenu uspjela postići dva pogotka i zadržati bodove u Vinkovcima. Gostujuća momčad nastupila je znatno oslabljena, jer su izvan konkurencije bili Crnac, Posavec i Pejić (kartoni), P. Bošnjak (ozlijeđen), Ferenčina, Kosić, Višković i Gradištanac (oporavljenici) te Dodik, Solomun i Brgles (odmor).

U prvom dijelu inicijativu je imao domaćin. U 19. minuti Pavličić je tukao pored gola, a u 22. minuti Lučić je iz slobodnog udarca točno gađao, no Lisjak je dobro reagirao i obranio. U 28. minuti Lajtman pokušava iskosa s lijeve strane, Lisjak brani, kao i pokušaje Lučića i Pavličića iz daljine.

U drugoj minuti nastavka Cibalia je povela. Gal je s leđa srušio Peraicu, slobodni udarac sa 17 metara izveo je Lučić i točno pogodio donji lijevi kut za 1:0. U 54. minuti pokušao je iskosa Jozinović, lopta je otišla iznad grede. Slaven Belupo u 64. minuti dolazi do izjednačenja. Guć je uposlio Sertića, koji odigrava dupli pas s Vručinom i tuče s desetak metara. Vranjić brani, ali odbijenu loptu Sertić ipak smješta u gol za 1:1.

Vinkovčanima je pobjeda bila imperativ, zato su svim snagama krenuli prema Lisjakovim vratima. U 68. minuti Lučić je iz slobodnog udarca s 25 metara uzdrmao gredu, dok je odlučujući pogodak stigao u 83. minuti. Korner je izveo Lučić, a Peraica se najbolje snašao pred gostujućim vratima i iz gužve pogodio mrežu za konačnih 2:1.