HNK CIBALIA – NK SLAVEN BELUPO 1:1 (0:1)

08.11.2003.Sastav NK Slaven Belupo

Solomun ? Međimorec (od 79. M. Jurić), Gal, Jurčić, Božac ? Pejić, Vukojević, Landeka, Višković ? Guč (od 66. Milas), Dodik

Trener: Ivan Bedi

Sastav HNK Cibalia

Vranjić ? Ivelj, Leutar, Lučić ? Kovačević (od 56. I. Bošnjak), Raić-Sudar (od 46. Ćorić), J. Jurić (od 63. Andričević), Jozinović ? Žgela ? Ratković, Peraica

Trener: Vjeran Simunić

Suci

Glavni sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)

Pomoćni suci: Miroslav Jedvaj (Zagreb), Darko Kolić (Sibinj) i Slavko Čulina (Zagreb)

Golovi

0:1 Vukojević (7?), 1:1 Ivelj (87?)

Žuti kartoni

Ivelj (55’), Gal (68’), Jozinović (69’), Jurčić (72’), Žgela (81’), I. Bošnjak (85’), Ratković (90’)

Crveni kartoni

Gledatelja

1000

Izvještaj sa utakmice

Naša je momčad u susret ušla znatno oslabljena, ali s velikom željom i pozitivnim pristupom koji igrače krasi tokom cijelog prvenstva. Već u 7. minuti stiglo je i vodstvo, i to eurogolom 20-godišnjeg Ognjena Vukojevića. On je prvo izborio prekršaj na 35 metara, potom je sam namjestio loptu i snažno odapeo prema Vranjićevim vratima. Lopta je lelujala, u letu je mijenjala smjer, ali je na kraju završila u gornjem desnom kutu, za vodstvo gostiju od 0:1.

Cibalia je potom krenula u napad, a Slaven Belupo prvenstveno se orijentirao na obranu. U 10. minuti nitko od domaćih nije ispratio Jozinovićev ubačaj, a u 14. Lučić opasno prijeti iz slobodnog udarca, Solomun vadi loptu ispod grede i šalje je u korner.

U 22. minuti Pejić je odlično prošao po desnoj strani i ušao u šesnaesterac, no nije dobro centrirao i Vranjić je uhvatio loptu ispred Guča. U 30. minuti nakon odbijene lopte s 30-ak metara udarac je isprobao Lučić, no to je za Solomuna bio tek lakši trening. U 35. minuti opet je Lučić u akciji, iz slobodnog udarca s 25 metara šalje loptu iznad grede.

Domaći su u nastavak ušli s trojicom napadača, i u 47. minuti Peraica je složio idealnu priliku Ratkoviću, čiji udarac brani u subotu vrlo raspoloženi Solomun. U 58. minuti Vukojevićev slobodni udarac odlazi iznad vratiju, a u 61. Ćorić nije precizan glavom na ubačaj Jozinovića.

Dodik je u 67. minuti povukao kontranapad, na drugoj strani otvarao se svježi Milas, no loptu zaustavljaju dvojica domaćih braniča. Završnica susreta donosi mnoštvo uzbuđenja i veliki pritisak domaćina, koji je nakon kornera okrunio Ivelj pogotkom za izjednačenje u 87. minuti.

U 90. minuti Ratković nije iskoristio nesporazum M. Jurića i Solomuna, loptu je s gol-crte izbio Jurčić, a Lučić u posljednjoj prilici iz slobodnog udarca opasno tuče, no Solomun je opet obranio.

Nakon utakmice vodeći ljudi našeg kluba bili su ljuti zbog arbitraže suca Pristovnika, koju su ocijenili pristranom. Sudac je imao čudan kriterij i iste situacije nije jednako prosuđivao, domaćin je jednostavno imao puno bolji tretman.

– Teško je igrati protiv suparnika koji ima ?vjetar u leđa?. Mojim igračima odajem priznanje za trud i borbenost, no teško je i nemoguće kontrolirati njihove frustracije zbog izvannogometnih nedaća koje im se ponavljaju iz utakmice u utakmicu ? rekao je šef stručnog stožera Slavena Belupa Ivan Bedi.