HAJDUK JE PREMA PRIGODAMA SLAVENA BELUPA JOŠ DOBRO PROŠAO

05.12.2016.


Sportska tema dana u Koprivnici svakako je jučerašnja pobjeda Slavena Belupa u susretu s Hajdukom kojom je naša momčad nakon dvije i pol godine svladala Splićane i pokazala da se uz Dinamo i Rijeku s kojima je odigrala neodlučeno, ravnopravno može nositi s hrvatskim najboljim prvoligašima.

Iako je uoči utakmice trener Željko Kopić imao problema sa sastavom jer su mu nedostajali Christensen, Bouadla, Stevanović, Pokrivač i Barić na koje nije mogao računati zbog ozljeda, niti jednog trenutka nije dvojio da će njegova momčad s “bilima” biti na visokoj razini što se vidjelo svih 90 minuta.

Igrali su “koprivnički dečki” kao “navijeni” tako da Hajduk može biti sretan što se u njegovoj mreži nije našao još koji pogodak, a da je tome tako najzaslužniji je bio reprezentativni vratar Lovro Kalinić koji je u nekoliko navrata sjajnim obranama spasio svoju mrežu.

Uz niz napada Splićani su loptu iz gola mogli vaditi već u 26. minuti kad je Burić na ubačaj Savića s nekoliko metara pucao pokraj same desne vratnice. Četiri minute kasnije još veću priliku nije iskoristio Ivanovski nakon odličnog duplog pasa sa Savićem, no njegov je udarac opet odlično obranio Kalinić. Reprezentativni hrvatski vratar još jednom se istaknuo u 32. minuti nakon “šuta” Hebera, ali je konačno kapitulirao dvije minute kasnije!

Savić je izveo udarac iz kuta, Jovičić glavom loptu prebacio do Burića kojem je nije bilo teško “pospremiti” iza leđa nemoćnog splitskog čuvara mreže.

Grogirani “bili” imali su još jednom “fortunu” u 38. minuti kad je nakon ubačaja Savića iz kornera Katić glavom pogodio gredu od koje se lopta odbila na crtu gola, a vratar Kalinić je na svoju sreću “žogu” ispratio samo nemoćnim pogledom.

Jedinu šansu Hajduk je imao u 45. minuti te je iskoristio za izjednačenje koje je trajalo do 60. minute, a tada je iz opravdano dosuđenog jedanaesterca sudbinu “bilima” zapečatio Ivanovski za konačnih 2:1, iako su Splićani mogli izjednačiti dvije minute prije kraja no Futacs nije bio precizan s “bijele točke”, kao što je bio Ivanovski i sva tri boda su zasluženo ostala na koprivničkom stadionu.

U sljedećem kolu Slaven Belupo je opet domaćin u susretu s Interom iz Zaprešića, a utakmica se igra u petak s počekom u 18 sati.