GORAN PARACKI: MJESTO NAM JE U GORNJEM DIJELU LJESTVICE

28.09.2015.


Goran Parack (28) u Slaven Belupo je došao prošle godine i vrlo brzo postao standardni igrač prvoligaškog sastava.
S igranjem nogometa počeo je u rodnoj Puli iako nikada nije nastupao za Istru, već je s karijerom krenuo na Kantridi, zatim igrao za Novalju, Karlovac, Split, Inter Zaprešić, a jedno vrijeme proveo je i u Mađarskoj.
U prošlom prvoligaškom kolu u susretu s Rijekom bio je među najzapaženijim farmaceutima, isticao se zalaganjem i borbenošću u veznom redu i pokazao da će i dalje biti veliki oslonac treneru Željku Kopiću u nadolazećim prvenstvenim susretima.
– Zadovoljan sam neodlučenim ishodom s Riječanima koji su uz Dinamo i Hajduk naša najbolja momčad, a uz malo sreće mogli smo i do sva tri boda. Prvih 30 minuta bili smo bolja momčad i dominirali travnjakom, ali to nismo uspjeli rezultatski osnažiti. Kasnije su gosti bili nešto bolji, imali također svojih prigoda, no mislim da je neriješeni ishod najrealniji. Šteta, što pri kraju utakmice Mihaljević, koji je ulaskom u momčad unio živost u naš napad, nije iskoristio prigodu koja mu se ukazala i što je njegov dobar udarac sretno zaustavio vratar Vargić. Da smo pobijedili nitko sretniji od mene – istaknuo je Goran Paracki.
U posljednje tri utakmice Slaven Belupo je bio domaćin i osvojio tri boda. Da li ste očekivali koji više?
– Jesam i to s Istrom koju smo potpuno nadigrali, imali niz prigoda, ali je njena mreža ostala netaknuta zahvaljujući vrataru Iveši koji je branio nemoguće. Imali smo i dvije stative i Puljani su se u Koprivnici zaista sretno provukli. Sa Splitom, a posebno s Rijekom nisam nezadovoljan neodlučenim rezultatima, iako sa Splićanima nismo uspjeli zadržati vodstvo. Po meni nam nedostaju dva boda, odnosno pobjeda s Istrom.
Naša je momčad trenutačno osma. Je li je to realno mjesto?
– Nije, jer mi smo znatno kvalitetniji i ovaj plasman je trenutačan. Uvjeren sam da ćemo u nastavku prvenstva to pokazati i mislim da možemo u prvu polovicu ljestvice. Samo da nas krenu golovi, jer prigode stvaramo ali ih nedovoljno realiziramo. I nama se mora jednom otvoriti. Pogled na ljestvicu dovoljno ukazuje na izjednačenost Lige u kojoj svatko svakog može pobijediti. Nas od četvrtoplasiranog Splita dijela svega tri boda i to se može nadoknaditi, jer smo tek krenuli u drugu četvrtinu natjecanja.
Lokomotiva, koja je u prošlom kolu izgubila u Puli sljedeći je domaćin Slavenu Belupu. Što očekujete?
– “Lokosi” su dobra momčad koja ima kvalitetu i s njima se može dobro igrati. S Istrom su nesretno izgubili golom u sudačkoj nadoknadi vremena, iako su zaslužili barem neodlučeno. Neće nam biti lako, ali nismo bez izgleda. Siguran sam da ćemo igrati dobro jer smo odlično pripremljeni. U obrani smo sve čvršći i snažniji, nismo primili pogodak u posljednja dva kola i nadam se da će tako ostati i u Zagrebu. Ako malo bolje razmislim možda je vrijeme za prvu gostujuću pobjedu, što bi bilo zaista sjajno.
Kako ste se snašli u koprivničkom prvoligašu?
– Odlično, svi smo veliki prijatelji, stručni stožer sjajno radi, sve se zna i nema nikakvih zastoja. Sretan sam što sam odlučio doći u Slaven Belupo. Koprivnica je vrlo lijep gradić, ljudi su ugodni i napravio sam najbolji odabir. Kad još budemo bolje plasirani, što ne dvojim, sve će biti na svojem mjestu. Neka nas samo krenu golovi, jer kad postigneš pogodak i dođeš u vodstvo znatno je lakše igrati – završio je Goran Paracki vezni igrač našeg kluba, koji će u petak s Lokomotivom zauzeti svoje standardno mjesto u momčadi.