GNK DINAMO – NK SLAVEN BELUPO 2:0

21.03.2012.


DINAMO: Kelava, Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez, Leko, Badelj, Alispahić, Samir (od 55. Pivarić), Beqiraj (od 72. Krstanović), Rukavina (od 80. Pokrivač).

Trener: Ante Čačić.

SLAVEN BELUPO: Pelin, Purić, Kokalović, Bubnjić, Pilipović, Brezovec, Poljak (od 70. Čanađija), Gregurina, Glavica, Mujanović (od 79. Šaban), Vugrinec (od 86. Jakšinić).

Trener: Roy Ferenčina.

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek).

Žuti kartoni: Brezovec (Slaven Belupo).

Crveni kartoni:

Izvješće:

Koprivnički prvoligaš istrčao je na maksimirski travnjak bez petorice standardnih igrača: vratara Rodića, Marasa, Grgić, Vručine i Bušića koji su ozlijeđeni, i izgubio u susretu s vodećim Dinamom – 2:0.

Vodeći pogodak dinamovci su postigli već u 7. minuti igre kada je obrana našeg kluba nespretno reagirala na jednu ubačenu loptu iz slobodnog udarca, koju je Beqiraj poslao u mrežu Pelina za 1:0.

U prvom napadu nakon primljenog pogotka Slaven Belupo je mogao izjednačiti. Poljak je u „vatru“ ubacio Glavicu koji je ušao u kazneni prostor Zagrepčana, ali je njegov snažan udarac otišao iznad prečke. Da je mladi koprivnički reprezentativac bio malo prisebniji lopta je mogla završiti u mreži Kelave.

Dinamovci su u nastavku susreta imali inicijativu, dok je Slaven Belupo iz kontri i polukontri nastojao ugroziti vratara Kelavu. Vrlo dobru prigodu za izjednačenje imao je Vugrinec iz slobodnog udarca u 32. minuti no je lopta za koji centimetar prohujala kraj lijeve vratnice golmana Kelave. Odmah potom Brezovec je ubacio jednu dobru loptu u kazneni prostor Dinama, ali je Mujanovićev udarac glavom s nekoliko metara završio u rukama Kelave.

Nekoliko minuta prije kraja prvog dijela igre Dinamo postiže svoj drugi pogodak, a strijelac je u 38. minuti opet bio Beqiraj, koji je s deset metara svladao vratara Pelina.

U drugom poluvremenu Dinamo je također imao nešto više od igre, ali je obrana Slavena Belupa u nekoliko navrata uspješno reagirala. Igrala se 63. minuta kada je Vugrinec opet iz slobodnog udarca zamalo svladao vratara Kelavu, ali je lopta otišla kraj samih rašlji. Vrlo dobru prigodu pri kraju susreta nije iskoristio ni Šaban koji se nije najbolje snašao pred vratima Dinama nakon što je zamijenio Mujanovića.

Posljednjih desetak minuta farmaceuti su imali više od igre, pritisnuli obranu Dinama, ali bez prave završnice. Do isteka 90. minute mreže se nisu „tresle“ te je ostao rezultat iz prvog poluvremena – 2:0 za Dinamo.

Foto: Cropix