GLAVICA I BREZOVEC "SREDILI" ŠIBENČANE

24.10.2011.


Nakon osvojenih bodova sa Šibenikom Slaven Belupo se učvrstio na četvrtom mjestu prvoligaške ljestvice, a ispred njega se nalaze samo Dinamo, Hajduk i Split.

Pobjedonosni pogodak, koji je presudio utakmicu već u 3. minuti postigao je Josip Brezovec na asistenciju prodornog i sjajnog Dejana Glavice, koji je „slomio“ šibensku obranu i u kaznenom prostoru gostiju odlično poslužio svog suigrača „Brezu“.

S igrom ove dvojice sve je zadovoljniji i trener Slavena Belupa Roy Ferenčina.

Glavica se trenutačno nalazi u odličnoj formi, uz postignute pogotke Hajduku i Varaždinu sada je bio i uspješan asistent. Brezovec se pak sjajno snašao i svladao šibenskog vratara Blaževića, koji nije mogao obraniti njegov udarac. Uz ovu dvojicu zadovoljan sam igrom cijele momčadi, iako ona može još bolje igrati. Šteta, što Šibenčanima nismo dali još koji gol, jer tada bi kompletna ocjena igre bila još bolja – kazao je trener Ferenčina, koji je također bio zadovoljan igrom Antonia Mamića na desnom boku obrane:

Bio je to njegov prvi nastup u prvenstvu u udarnoj postavi i obavio ga je na najbolji način. Jako je dobro zamijenio našeg standardnog prvotimca Vedrana Purića, koji nije mogao nastupiti zbog tri žuta kartona. U sljedeća dva dana potpuno ćemo se okrenuti kup-utakmici s drugoligašem Vinogradarom kod kojeg gostujemo u srijedu. Bit će to sigurno težak susret, ali mi smo prvoligaši i očekujem pobjedu – zaključio je Ferenčina.