Glavčić i Knoll za važna tri boda protiv Varaždina

29.01.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 18. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš upisali važna tri boda protiv Varaždina. Golovima Glavčića i Knolla slavili su rezultatom 2:0.

Trener Tomislav Stipić u odnosu na “utakmicu” u Puli s Istrom 1961 napravio je dvije promijene u sastavu. Umjesto van Bruggena i Bačelić Grgića koji su bili suspendirani zbog žutih kartona, od prve su minute zaigrali Paracki i Krstanović.

Bolje je utakmicu otvorila naša momčad te je zagospodarila terenom od starta. U šestoj minuti opasno je zaprijetio Bogojević, ali je Horkaš njegov udarac odbio u korner. U 15. minuti naša je momčad povela 1:0. Glavčić je milimetarski precizno gađao iz slobodnog udarca i od grede poslao loptu u mrežu. Prekrasan pogodak s 20 metara. Isti je igrač pet minuta kasnije ponovno bio blizu gola, ali mu je udarac iz daljine završio tik pokraj vratnice. Bogojević je u 24. minuti pokušao iskosa s desne strane, no pogodio je vanjski dio mreže. Gosti su desetak minuta kasnije zaprijetili preko Obregona koji je iz vrlo dobre situacije glavom bio neprecizan. Naša je momčad do povećanja vodstva stigla u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Božić je savršeno proigrao Knolla koji mirno plasira loptu u drugi kut nemoćnog vratara Horkaša za 2:0.

Nastavak susreta prilikom je otvorio Varaždin. Udarac Benka obranio je Filipović. Obregon je u 60. minuti, baš kao i u prvom poluvremenu, glavom bio neprecizan iz vrlo dobre situacije. Odgovorio Paracki s druge strane, ali je iz daljine tukao iznad vrata. U 77. minuti Knoll je izvrsno ubacio s lijeve strane, a Delić zakasnio tek djelić sekunde i propustio veliku priliku.

U idućem kolu naša momčad gostuje u Osijeku. Utakmica će se u Gradskom vrtu igrati u utorak s početkom u 16 sati.

29. siječnja 2021. – 18. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Varaždin 2:0 (2:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce – Bogojević (od 55. Janković), Lulić, Mlinar, Glavčić, Goda – Krstanović (od 66. Delić), Knoll (od 90. Bosec). Trener: Tomislav Stipić.

NK VARAŽDIN: Horkaš – Petković (od 46. Grgec), Stolnik, Pellumbi, Urata (od 73. Glavina) – Đurasek, Postonjski, Senić (od 46. Benko) – Tkalčić (od 85. Petrović), Obregon, Posavec (od 73. Vuk). Trener: Zoran Kastel.

Suci:  Ivan Bebek (Rijeka), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Robi Kezele (Rijeka), Tomislav Bionda (Zaprešić).

VAR: Marin Vidulin (Kanfanar), AVAR: Igor Krmar (Zagreb).

Delegat: Marko Ilijašev (B. Manastir)

Kontrolor: Alojzije Šupraha (Zadar)

Strijelci: 1:0 Glavčić 15′, 2:0 Knoll 45′

Žuti karton: Krstanović 32′, Lulić 44′ (Slaven Belupo); Stolnik 14′, Benko 81′ (Varaždin)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Varaždin)

FOTO: Nikola Volf / Podravski list