FOTO Startalo postavljanje umjetne trave na glavnom travnjaku

23.07.2018.


Radovi na glavnom travnjaku koprivničkog Gradskog stadiona Ivan Kušek-Apaš u punom su jeku. Nakon što su napravljeni svi preduvjeti, danas je startalo postavljanje umjetne trave koja će činiti 40% novog, hibridnog, travnjaka na kojem će momčad Slaven Belupa igrati ove sezone. Radnici trenutno rade na postavljanju dijelova umjetne trave koje će kasnije šivati kako bi činili kompaktnu cjelinu, a nakon toga slijedi sijanje ‘prave’ trave koja će činiti preostalih 60% travnjaka.

– S nestrpljenjem smo čekali ovaj dio radova kako bi se naš stadion ponovno ‘zazelenio’. Podloga na kojoj je umjetna trava puna je rupica kako bi se mogla posijati ‘prava’ trava i, naravno, kako bi ista mogla kasnije rasti. Do kraja današnjeg dana radnici bi trebali zašiti dijelove umjetne travu, a onda kreće sadnja. Jedva čekamo vidjeti naš travnjak u novom ruhu – rekao je voditelj stadiona Zdravko Međimorec.