FOTO Slaven remizirao u Velikoj Gorici unatoč tome što je dva puta gubio s dva razlike

04.08.2018.


Nogometaši Slaven Belupa remizirali su u drugom kolu Prve hrvatske nogometne lige rezultatom 3:3 na gostovanju u Velikoj Gorici kod Gorice. Svih šest pogodaka ‘palo’ je u drugom poluvremenu. Za Slaven su precizni bili Jelić i dva puta Mendy.

U odnosu na susret u Puli trener Tomislav Ivković napravio je dvije izmjene u prvom sastavu. Umjesto ozlijeđenih Vidovića i Muse, od početka susreta zaigrali su Gordana i Dolček. Prvo poluvrijeme nije nam ponudilo veliki broj prilika. Slaven je prijetio preko Puclina, dok su gosti pokušavali preko Marine i Zwolinskog. Za razliku od prvih 45 minuta, u nastavku susreta gledali smo pravi vatromet s obje strane.

Domaćin je poveo u 62. minuti preko Zwolinskog, a samo dvije minute kasnije na 2:o povisio je Atiemwen. U 71. minuti za smanjenje vodstva odličnim udarcem iz slobodnog udarca s 25 metara zabio je Jelić, ali je Gorica samo dvije minute kasnije, još jednom preko Zwolinskog, vratila dva pogotka prednosti. Ipak, naši nogometaši nisu se predali. Mendy je u 78. minuti smanjio na 3:2, a isti igrač je u 90′ zabio i za 3:3.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je tako Slaven stigao do svog drugog ovosezonskog remija. Čestitamo domaćinu na fer i korektnoj utakmici i prvom osvojenom bodu u Prvoj HNL!

4. kolovoz 2018. – Prvo kolo Hrvatski telekom Prve lige
Velika Gorica, Gradski stadion

NK Gorica – NK Slaven Belupo 3:3 (0:0)

NK GORICA: Kahlina – Žutić, Čagalj, Jovičić, Špičić, – Maloča, Marina – Dvorneković, Atiemwen, Miya – Zwolinski. Još su igrali: Lovrić, Ljubisavljević i Zenko. Trener: Sergej Jakirović.

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Karamarko, Međimorec, Šarlija, Goda – Aparicio, Gordana, Puclin – Bongongui, Jelić, Dolček. Još su igrali: Bogojević, Mendy i Martinaga. Trener: Tomislav Ivković.

Suci: Dario Bel (Osijek), Dejan Berger (Osijek), Kruno Šarić (Županja)

Četvrti sudac: Ivan Matić (Osijek)

Delegat: Marko Ilijašev (Beli Manastir)

Kontrolor: Alojzije Šupraha (Split)

Strijelci: 1:0 Zwolinski 62′, 2:0 Atiemwen 65′, 2:1 Jelić 71′, 3:1 Zwolinski 73′, 3:2 Mendy 78′, 3:3 Mendy 90′

Žuti karton: 61′ Marina, 72′ Dvorneković (Gorica); 16′ Puclin, 33′ Karamarko(Slaven Belupo)

Crveni karton: –