FOTO Slaven promašivao nemoguće pa remizirao sa ZTE-om

24.07.2018.


Nogometaši Slaven Belupa odigrali su 1:1 s mađarskim ZTE-om u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak nove sezone Prve hrvatske nogometne lige.

U prvom dijelu naša momčad bila je puno bolji takmac na terenu. U prvih 20 minuta pokušavali su dva puta Jajalo te po jednom Dolček, Resler i Gordana, ali su njihovi udarci ili bili neprecizni ili su završavali u rukama gostujućeg vratara.

Veliku priliku u 38. minuti imao je Bogojević. Mendy se izborio za jednu loptu i uposlio Dolčeka koji je ispremiješao obranu i odlično asistirao, a Bogojević je propustio staviti točku na i s desetak metara. Promašaje Slavenaša gosti su iskoristili u 40. minuti kada je Balazs bio precizan s bijele točke za 0:1. Slavlje Mađara trajalo je tek četiri minute kada je asistenciju razigranog Gordane u gol pospremio Bogojević za 1:1.

U nastavku susreta naši igrači promašili su veliki broj odličnih prilika. Limu tri puta, Dolčeka i Mladena dva puta te jednom Bogojevića dijelili su tek milimetri od postizanja pogotka. Gotovo je nevjerojatno što su sve uspjeli promašiti Slavenaši. Na kraju je utakmica završila rezultatom 1:1 iako je naša momčad bila puno bliže pobjedi.

24. srpnja 2018. – prijateljska utakmica
Gradski stadion Ivan Kušek-Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – ZTE (HUN) 1:1 (1:1)

SLAVEN BELUPO: Filipović – Zirdum, Hlevnjak, Martinaga – Bogojević, Jajalo, Resler, Delić – Gordana, Dolček – Mendy. Još su igrali: Goda, Mladen, Lima, Sinjaković. Trener: Tomislav Ivković.

ZTE: Szemeredi – Czuczi, Keresztrs, Nemeth, Virag – Ekker, Szokronyos, Szabo, Horvath – Kulcsar -Balazs. Još su igrali: Gergo, Novak, Nemeth, Hehn, Tuboly. Trener: Tamas Nagy.

Suci: Zebec Mario, Karšić-Rođak Sanja, Plantak Miodrag

Strijelci: 0:1 Balazs 40′, 1:1 Bogojević 44′

Žuti karton: Gordana 36′, Sinjaković 73′ (Slaven Belupo); – (ZTE)

Crveni karton: