FOTO Kadeti Slavena do velikog boda protiv Hajduka u Kunovcu

15.09.2018.


Mladi nogometaši Slaven Belupa, stariji pioniri i kadeti, danas su u Kunovcu u četvrtom kolu Prve HNL odmjerili snage sa splitskim Hajdukom. Stariji pioniri poraženi su rezultatom 0:2, dok su kadeti upisali veliki bod odigravši 0:0.

Mlađe kolege Hajduku su odlično parirale u prvom poluvremenu, ali su Splićani u drugom iskoristili svoje dvije prilike i na kraju zasluženo slavili. Kadeti su pak remizirali u utakmici bez golova, a prava je šteta što u posljednjoj minuti susreta nisu iskoristili veliku šansu. Naime, Tomić je prošao i vratara gostiju, ali nije uspio poslati loptu u praznu mrežu. Istaknimo i da su većim dijelom drugog poluvremena Slavenaši igrali s igračem više.

– Zadovoljan sam prije svega igrom jer mislim da smo bolji bili. Poslije crvenog kartona Hajduka krenuli smo po pobjedu, ali nedostajala je koncentracija u završnici. Po meni možemo žaliti za pobjedom. Pohvalio bih angažiranost i energiju cijele ekipe. Svaka im čast – rekao je trener kadeta Dalibor Gorupić.

Tako su stariji pioniri ostali na četiri osvojena boda, dok su kadeti stigli do svog petog. U idućem kolu odmjerit će snage sa Sesvetama.

Sastav starijih pionira: Udovičić, Jakupanec, Petika, Erdelji, Petričić, Žuškin, Bošnjak, Stanić, Lukunić, Peršinović, Ivančić. Još: Gašparić, Sinjerec, Blažek, Celiščak. Trener: Želimir Mešnjak.

Sastav kadeta: Županić – Tumpić, Mikulić, Ganžulić, Stajerec – Perić, Ognjenović, Marijanović, Vuić – Harači, Matoničkin. Još su igrali: Madjarić, Tomić, Nikić i Jendrić. Trener: Dalibor Gorupić.