FILIP OZOBIĆ: OSVOJIMO LI BODOVE S LOKOMOTIVOM SMIJEŠI NAM SE EUROPA

12.05.2015.


Već nekoliko posljednjih utakmica trener Ante Čačić nije mogao računati na Filipa Ozobića, jednog od najboljih igrača našeg kluba kojeg nažalost neće moći koristiti do kraja prvenstva.
Filip je zbog ozljede trbušnog zida morao na operaciju koju je prije tjedan dana u Murskoj Soboti obavio dr. Pretnar (rodom iz okolice Ludbrega) i sada se nalazi na opravku.
– Već duže vrijeme osjećao sam bolove ali sam odlučio igrati, no pokazalo se da ipak moram na operaciju koja je prošla odlično, osjećam se jako dobro, propustit ću završnicu prvenstva, ali ću se potpuno oporaviti za sljedeću sezonu – kazao je Filip Ozobić koji je susret Slaven Belupo – Split pratio s tv ekrana:
– Bila nam je to ključna utakmica koju smo jednostavno morali dobiti kako bi se odmaknuli od klubova koji će se boriti za prvoligaški opstanak. Najvažnije, da smo upisali tri boda iako nije bilo lako. Split je vrlo dobra i iskusna momčad koja je izbacila Hajduk iz kupa i sada će s Dinamom igrati u finalu. To dovoljno govori o kakvom je suparniku riječi koje su njegove kvalitete. Bio sam jako uzbuđen gledajući susret u kojem smo na vrijeme postigli pogodak, imali još nekoliko prigoda kao i gosti, ali naša je pobjeda više nego zaslužena.
Nedavno ste navršili 24 godine, a svojedobno ste bili jedan od najdarovitijih mladih igrača Hrvatske koji ima čak 58 nastupa za mlađe reprezentativne selekcije.
– Prve nogometne korake napravio sam u Mladosti iz Ždralova te kao kadet otišao u Dinamo, gdje sam proveo dvije godine. Zatim sam otišao u moskovski Spartak koji me je ustupio Hajduku. Slijedila je ozljeda zbog koje sam kratko morao prekinuti s nogometom, da bi nakon oporavka stigao u Slaven Belupo gdje se osjećam zaista odlično, ali žalim što sam morao na operaciju i svojim suigračima ne mogu pomoći u borbi za što bolji plasman.
Koprivnički prvoligaš je nakon izgubljene utakmice s Hajdukom osvojio bod u Puli i s Rijekom, te tri sa Splitom. Koliko tih pet bodova vrijedi za samu završnicu natjecanja?
– S Istrom u gostima mogli smo do pobjede od koje su nas dijelile svega tri minute, ali najvažnije da u toj utakmici nismo izgubili. Isto se odnosi i na Rijeku na koprivničkom stadionu, koja je već uvjerljivo osvojila drugo mjesto. Neodlučenim ishodima s Puljanima i Riječanima moji suigrači stekli su određeno samopouzdanje i mirnije dočekali Splićane s kojima su postigli potpuni uspjeh i osigurali opstanak. “Liga 10” jako je izjednačena i nema izrazitih favorita, osim Dinama koji je naša najjača momčad.
Bili ste u svim mlađim hrvatskim reprezentativnim selekcijama, igrali u inozemstvu te za Dinamo i Hajduk, a u travnju ste navršili tek 24 godine. Da li ste zadovoljni do sada postignutim?
– Da nije bilo ozljeda možda bih učinio i više. To je dosta utjecalo na moje igre, a kao što vidite sada sam još morao na operaciju. Inače sam zadovoljan do sada ostvarenim, iako mislim da je moglo i bolje. Nadam se da će i to doći već u sljedećim sezonama.
Što očekujete od Slavena Belupa u preostala tri prvoligaška kola?
– Još bolje igre i osvajanje bodova. U petak igramo u Kranjčevićevoj s Lokomotivom koja je dosta “uzdrmana” visokim porazom na Kantridi i promjenom trenera. No, moramo biti oprezni jer i njima jednom može krenuti. Ipak se nadam da nećemo izgubiti, a osvojimo li sva tri boda smiješi nam se Europa. Zadrane bi trebali svladati u posljednjoj utakmici na koprivničkom travnjaku i pobjedom se oprostiti od naših navijača. Ostvare li se moje prognoze u Osijek ćemo otići potpuno mirni i puni samopouzdanja, tako da u Gradskom vrtu nismo bez izgleda.
Ostajete li među farmaceutima i sljedeće sezone?
– Volio bih ostati i vjerujem da će tako biti. Koprivnica je ugodna sredina, klub je dobro organiziran, a blizu je i rodni Bjelovar – rekao je za kraj Filip Ozobić.