FILIP OZOBIĆ: IMAMO RASPORED ZA ČVRSTU SREDINU

19.03.2015.


U sjajnoj igri i visokoj pobjedi u prošlom kolu s Lokomotivom Filip Ozobić(24) bio je jedan od ključnih igrača farmaceuta koji su oduševili svoje navijače na koprivničkom stadionu.

Njegovi prodori bili su nezaustavljivi za obranu Zagrepčana jer nije pronalazila rješenje za ovog “okomitog” igrača i sjajnog asistenta. Nedostajao mu je samo pogodak kojeg je mogao realizirati u samoj završnici utakmice, no lopta jednostavno nije htjela u mrežu gostujućeg vratar Sluge.

– Šteta što se nisam upisao u listu strijelaca, ali najvažnija je pobjeda s kojom smo obradovali navijače i pokazali da možemo biti bolji od svakog prvoligaša – istaknuo je Filip Ozobić i nastavio:

– Bila je to po meni naša najbolja igra ovog proljeća u kojoj je Lokomotiva još dobro prošla, iako je primila četiri “komada”. Vjerujem da ćemo s dobrim igrama nastaviti i u sljedećim prvenstvenim utakmicama – kazao je “veznjak” Koprivničanaca.

Filip Ozobić s karijerom je krenuo u Bjelovaru, točnije u Mladosti iz Ždralova gdje su njegovu darovitost ubrzo prepoznali skauti Dinama u koji je otišao 2006. godine. Ubrzo je uslijedio poziv u hrvatsku selekciju U-16, a vrijedi također reći da je status reprezentativca svih mlađih kategorija zadržao i sljedećih godina, zaključno s reprezentacijom U-21. Njegove dobre igre zapele su za oko Spartaku iz Moskve u koji je otišao 2008. godine. Ujedno treba napomenuti da je Ozobić bio najmlađi Hrvat koji je nastupio u Ligi prvaka (imao je 19 godina i osam mjeseci), te da je na Europskom prvenstvu reprezentacija U-19 (2010. g.) ušao u izbor deset najboljih mladih igrača Europe.

– Sjećam se tih nastupa i mislim da nije bilo ozljeda da bih napravio još i više. U svojoj karijeri uz Dinamo i Spartak još sam nastupao za Zadar i Hajduk iz kojeg sam prije dvije nepune godine došao u Slaven Belupo. Nisam pogriješio, odlično se osjećam u Koprivnici i farmaceuti su bili moj najbolji izbor.

Upravo u nedjelju Slaven Belupo gostuje kod Zadrana. Što očekujete?

– Na njihovom travnjaku u Stanovima nije lako igrati, ali mislim da smo kvalitetniji od njih i bliže osvajanju bodova. Neće biti lako jer su oni u najopasnijoj zoni za ispadanje, a u srijedu su također doživjeli i visoki poraz od Splita u kupu (1:4). Sigurno će se potpuno koncentrirati na utakmicu s nama, no i mi ćemo se koncentrirati na susret s njima. Osvojimo li sva tri boda ili barem postignemo neodlučeni rezultat mislim da bi sve zadovoljili i mirnije nastavili prvoligaške utakmice.

Nakon Zadra slijedi reprezentativna stanka, a zatim u Koprivnicu dolazi Osijek.

– To su za nas dva vrlo važna susreta jer riječ je o momčadima iz donjeg dijela ljestvice s kojima moramo tražiti bodove. Ostanemo li nepobijeđeni u Zadru moći ćemo se mirno pripremiti za dolazak Osječana koje smo jesenas svladali na njihovom travnjaku. Uspijemo li to učiniti u Koprivnici, a mislim da hoćemo sve ćemo riješiti i nadam se da će tako biti. Kod kuće nema rasprodaje bodova!

Kako vidite raspored naše momčadi do kraja prvenstva?

– U jako smo dobroj situaciji. Od 11 utakmica čak sedam igramo u Koprivnici i to je velika prednost. Otkako je za trenera došao Ante Čačić još nismo izgubili niti jedan bod na koprivničkom travnjaku. Iako nam na Gradski stadion između ostalih klubova dolaze Dinamo, Rijeka i Hajduk ne plašimo ih se i možemo im se jako dobro suprostaviti. Najvažnije da što prije osiguramo prvoligaški opstanak jer tada ćemo još mirnije igrati.

Može li Slaven Belupo na kraju sezone ostvariti plasman među šest najboljih klubova?

– Zagreb sada ima samo tri boda više od nas, a Split dva. Ostvarimo li željene rezultate sa Zadrom i Osijekom možemo i do petog mjesta, što bi bio veliki uspjeh nakon sezone koja je za nas počela vrlo loše. U jesen smo dugo bili posljednji, onda smo se dignuli i sada u proljeće uz malo sreće možemo uhvatiti priključak za najboljima. Čak sam siguran u to – završio Filip Ozobić.