FERENČINA: RIJEČANI SU KVALITETNI, ALI BODOVI OSTAJU U KOPRIVNICI!

14.09.2012.


Nakon stanke zbog kvalifikacijskih nastupa reprezentacije Hrvatske, Slaven Belupo se vraća na prvoligašku scenu utakmicom s Rijekom koju će u nedjelju ugostiti na koprivničkom stadionu.

Bit će to ogled u kojem farmaceuti očekuju tri nova boda, iako su Riječani uoči prvenstva u svoje redove doveli čak 13 novih igrača među kojima su i tri slavenaša: Benko, Brezovec i Mujanović, koji neće nastupiti zbog crvenog kartona kojega je dobio u prošlom prvoligaškom kolu.
Naši nedjeljni suparnici su vrlo kvalitetni, pojačali su se sa dosta novih i iskusnih igrača i sigurno nas očekuje jako zahtjevan susret. Bit će to derbi kola u kojem očekujemo pobjedu i nastavak uspješnog niza – kazao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina i nastavio:
Zbog ozljede nedostajat će nam ključni igrač Rak, manjih zdravstvenih problema ima i Šaban, dok od ranije ne mogu računati na ozlijeđenog Pilipovića. No, na raspolaganju imamo igrače koji mogu donijeti još jedan uspjeh i svi se nadamo da će bodovi ostati u Koprivnici – završio je trener Ferenčina.
Koprivničkim novinarima na današnjoj konferenciji bio je predstavljen i novi igrač našeg kluba Mario Barić, koji je stekao pravo nastupa s Riječanima.
Prošle dvije godine igrao sam za belgijski Gent gdje sam bio standardni igrač, ali sam se odlučio na povratak u Hrvatsku jer je moj dosadašnji klub angažirao nekoliko stranaca. Među farmaceutima sam već dva tjedna, jako sam se dobro upoznao s dečkima i vidim da sam došao u kvalitetan i dobro organizirani klub. Hoću li nastupiti s Rijekom odlučit će trener, a osobno očekujem da ćemo u nedjeljnoj utakmici osvojiti tri nova boda – istaknuo je Mario Barić, koji može igrati na lijevom i desnom boku i na mjestu stopera.