FERENČINA: POTPUNO SMO OKRENUTI PRVOLIGAŠKOM PRVENSTVU

14.08.2012.


Nakon četiri prvoligaška kola Slaven Belupo je ostvario tri pobjede i zabilježio jedan poraz. Svladao je Cibaliu u Vinkovcima, Istru 1961 i Zadar kod kuće, a izgubio u gostima kod Splita.

S devet osvojenih bodova uz gol-razliku 8:3 farmaceuti se nalaze na trećem mjestu s bodom manje od Hajduka i Dinama.

Nema dvojbe da je koprivnički prvoligaš uspješno krenuo u novo prvenstvo i pokazao da će i ove sezone biti jedan od kandidata za visoki plasman i ponovni izlazak u Europu.

Zbog toga trener Roy Ferenčina ne krije zadovoljstvo, koje je iskazao nakon nedjeljne utakmice sa Zadranima.

–   Nije nam bilo lako uči u novu sezonu u kojoj smo imali dva cilja. Što bolje rezultate u Euroligi i naravno hrvatskom prvenstvu. Nastupom u Europi možemo biti više nego zadovoljni jer smo s dvije uvjerljive pobjede prošli sjevernoirski Portadown, dok smo u drugom pretkolu izgubili u gostima kod prošlosezonskog finaliste Eurolige Athletic Bilbaa, a pobijedili ga u Koprivnici. Iako nismo ušli u daljnje natjecanje zbog manje postignutih pogodaka pokazali smo svoju kvalitetu i zamalo bili bolji od jednog od najboljih europskih klubova.

No, Europa je sada iza nas i potpuno smo okrenuti prvoligaškom prvenstvu u koje smo također dobro krenuli. S tri uvjerljive pobjede i samo jednim porazom u gostima kod Splita možemo također biti zadovoljni, iako smo sa Splićanima dobro igrali samo drugo poluvrijeme.

Kako nas je dosadašnja vožnja na dva kolosijeka dosta izmorila predstoji nam da uz ovotjedne relaksacijske treninge malo odmorimo igrače i uspješno nastavimo prvoligašku utrku u kojoj nas iz tjedna u tjedan očekuju jako važne utakmice – zaključio je trener Ferenčina koji je nakon nedjeljnog
ogleda sa Zadrom igračima dao slobodni ponedjeljak i prvi trening zakazao za danas poslije podne kada počinje operacija Zagreb, s kojim Slaven Belupo igra već u petak u Kranjčevićevoj.