FERENČINA OČEKUJE DOBAR REZULTAT U GOSTIMA KOD ISTRE

18.11.2011.


Slaven Belupo danas odlazi u Pulu gdje će se u subotu u sklopu 15. prvoligaškog kola sastati s domaćom Istrom 1961, koju još nije pobijedio na njenom stadionu.

Iako naš klub ima čak 16 bodova više od Istrijana i čvrsto drži četvrto mjesto na ljestvici, trener Roy Ferenčina vrlo je oprezan uoči ovog vrlo važnog gostovanja.

–       Istra igra dobro kod kuće i sigurno će nastojati osvojiti sva tri boda. Nama je pak najvažnije ne izgubiti utakmicu i zadržati niz uspješnih rezultata. Ako nam se ukaže prigoda pokušat ćemo uzeti sva tri boda i pokazati da smo zasluženo u prvoligaškom vrhu. Za nas je utakmica s Istrom od najveće važnosti i sve smo poduzeli da postignemo dobar rezultat – kazao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina i nastavio:

–       Nedostajat će nam Grgić koji je u prošlom kolu dobio crveni karton, te još uvijek nedovoljno oporavljeni Vojnović, Mujanović i Šomoci. Od artroskopije koljena se potpuno oporavio junior Geng koji će konkurirati za momčad, a s nama u Pulu će još jedan junior, Brlek, koji je na prijateljskim utakmicama za prvu momčad pokazao da se jako dobro razvija. Tu je i mladi reprezentativac Čanađija, koji se vratio iz Nizozemske gdje je nastupio za odabranu hrvatsku vrstu i jučer se priključio treninzima. Na ovu trojicu mladih igrača našeg kluba najozbiljnije računamo i sve su bliže prvoj momčadi – završio je Ferenčina.