FC GLENAVON – NK SLAVEN BELUPO 1:1

07.06.2000.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Crnac, S. Bošnjak, Kacić – P. Bošnjak (86’ Brgles), Sertić (46’ Kokol), Ferenčina, Kovačević, Amižić (70’ Međimorec) – Jurčec, Dodik

Trener: Mladen Frančić

Sastav FC Glenavon

A. Stuart – M. Stuart (82’ Wright), Glendinning, Smith, Spiers – Davidson, Murphy, Livingstone, Wood (46’ O’Connor) – Grant, McCann (90’ Gough)

Trener: William Sinclair

Suci

Glavni sudac: Lassin Isaksen

Pomoćni suci: Jon Kari Frederiksen (Farski otoci), Tummas Pauli Olsen (Farski otoci)

Golovi

1:0 O’Connor (47’), 1:1 Jurčec (78’)

Žuti kartoni

P. Bošnjak (21’), Kacić (48’)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Nogometaši Slavena Belupoa izborili su u Sjevernoj Irskoj neodlučeni rezultat i stekli prigodu da u subotu, 24. lipnja u Koprivnici, izbore ulazak u 2. kolo Intertoto Cup-a. Iako u igru nisu ušli agresivno, prvih 10 minuta pripalo je našem klubu. Već u 3. minuti Dodik je uzdrmao vratnicu domaćina. No, potom su domaćini došli do inicijative koju su držali gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Ipak, Irci su u završnici bili bezopasni, tako da vratar Lisjak nije imao ozbiljnijeg posla. Drugo poluvrijeme je počelo loše za "farmaceute". Domaća momčad u 47. minuti postiže pogodak – korner za domaće s desne strane izveo je Grant – koprivničani su odbili loptu, ali samo do slobodnog O’Connora, koji je zahvaća škaricama i silovito zakucava u rašlje nemoćnog Lisjaka. Nakon toga živnuli su i naši igrači i dobra igra rezultirala je izjednačenjem u 78. minuti – korner s desne strane – Kacić loptu ubacuje u šesnaesterac – u skoku je najviši bio Crnac, koji je glavom pronašao Jurčeca na sedam metara od domaćih vrata – iskusni Jurčec pogađa protivničku mrežu i uspostavlja rezultat 1:1.