FARMACEUTI SU S HAJDUKOM ODIGRALI SVOJU NAJSLABIJU UTAKMICU I OSTALI BEZ BODOVA

27.04.2015.


Slaven Belupo je u susretu s Hajdukom želio nastaviti uspješan niz te na svom stadionu ostvariti sedmu pobjedu s kojom bi znatno poboljšao plasman na ljestvici, ali nažalost u tome nije uspio.
Farmaceuti su odigrali svoju najslabiju proljetnu utakmicu i Splićani su do bodova došli lakše nego su očekivali.
Od samog početka se vidjelo da Koprivničanci nisu na razini prijašnjih prvenstvenih ogleda u kojima su djelovali znatno svježije i poletnije, što je Hajduk iskoristio i nakon samo 17. minuta igre došao u vodstvo.
Imala je naša momčad sjajnu prigodu za izjednačenje u 36. minuti kada je glavni arbitar Marić opravdano dosudio kazneni udarac nakon prekršaja na Deliću gostujućeg vratara Grbića, ali najbolji koprivnički strijelac Mirić nije imao svoj dana i njegov ne baš dobar udarac Grbić je uspješno “skinuo”.
U nastavku susreta novi “šok” za Koprivničance!
Nakon svega četiri minute igre domaća obrana na čelu s vratarom Picakom još jednom je pogriješila i Splićani su postigli svoj drugi pogodak za konačnih – 0:2.
U igru smo ušli dosta rezervirano, nespretno primili oba gola, promašili jedanaesterac za izjednačenje i utakmica je završila kako nismo očekivali. Imali smo i previše tehničkih grešaka, što je Hajduk jako dobro iskoristio i čestitam mu na pobjedi – kazao je nakon susreta razočarani trener naše momčadi Ante Čačić, kojemu je to prva izgubljena utakmica na Gradskom stadionu otkako je preuzeo mjesto prvog stručnjaka kluba, te nastavio:
Sada se okrećemo našim sljedećim suparnicima i nadam se da ćemo što prije osigurati prvoligaški status. U četvrtak nas očekuje gostovanje kod Istre u Puli i vjerujem da ćemo igrati mnogo bolje nego s Hajdukom te postići pozitivan rezultat – rekao je između ostalog trener Čačić.
Sljedeće 31. kolo krenut će već sutra (utorak) utakmicom Dinamo – Osijek, a nastavlja se u srijedu susretima: Zagreb – Zadar, Rijeka – Split i Hajduk – Lokomotiva. Posljednju utakmicu u četvrtak igraju Istra 1961 – Slaven Belupo.