FARMACEUTI SU S HAJDUKOM ODIGRALI NAJLJEPŠU PROLJETNU UTAKMICU I OSVOJILI VRLO VAŽAN BOD

02.04.2012.


Sjajan pogodak Josipa Brezovca u 80. minuti utakmice s Hajdukom donio je toliko očekivani bod koprivničkom prvoligašu i veliko zadovoljstvo njegovim navijačima, koji su prisustvovali najljepšoj proljetnoj utakmici na Gradskom stadionu.

Iako su farmaceuti nastupili bez Marasa, Kokalovića, Poljaka, Vručine i Bušića prikazali su vrlo dobru igru i na kraju zasluženo podijelili plijen s uvijek neugodnim Splićanima.

–   Bilo je pojedinih razdoblja kada smo mi bili bolji, a u nekim je pak bio bolji Hajduk. Splićani su prvi postigli pogodak, mi smo izjednačili i zbog toga je neodlučeno najpravedniji ishod. Naši su igrači pokazali maksimalnu borbenost i angažiranost, trkački jako dobro odradili svih 90 minuta i na kraju svi možemo biti zadovoljni – istaknuo je trener našeg kluba Roy Ferenčina i naglasio:

–   Da smo iskoristili prvu veliku prigodu u 10. minuti stvari bi se možda razvijale drugačije i možda bi pobijedili. No, uzeti bod Hajduku uvijek je dobro, jer su „bili“ uz Dinamo naša najbolja momčad. Mi smo utakmicu završili s dvojicom juniora, Čanađijom i Maretićem, dok je 19-godišnji stoper Bubnjić svih 90 minuta odigrao na visokoj razini. Naši mladići dobro napreduju i sve ravnopravnije konkuriraju starijim i iskusnijim igračima u našoj momčadi. Zbog toga svi zaslužuju pohvale, a posebno mi je drago što su i naši navijači zadovoljno napustili stadion, te nas u svlačionicu ispratili pljeskom. S ovim bodom jako smo blizu da zadržimo treće mjesto koje nas vodi u Europu, iako nas očekuje još šest vrlo izazovnim i neizvjesnih utakmica – završio je Roy Ferenčina.

Strijelac izjednačujućeg pogotka za Slaven Belupo Josip Brezovec proglašen je igračem utakmice, što mu je pričinilo posebno zadovoljstvo.

Sretan sam zbog pogotka, a još više zbog svoje igre. Bili smo zaista prava momčad, a posebno smo dobro igrali prvih pola sata kada je Hajduk bio podređen na našem travnjaku. Da smo poveli u 10. minuti siguran sam da bi na kraju sva tri boda ostala u Koprivnici. Vjerujem, da ćemo do kraja prvenstva nastaviti u takvom ritmu i plasirati se u Europsku ligu. Pogodak Hajduku jedan mi je od najdražih u dosadašnjoj karijeri – zaključio je Josip Brezovec.