FARMACEUTI S VARAŽDINOM OČEKUJU SIGURNU POBJEDU

30.09.2011.


U subotu se na koprivničkom stadionu s početkom u 18 sati igra susjedski prvoligaški derbi između Slavena Belupa i Varaždina.

Nakon neuspješnog izleta u Splitu od farmaceuta se očekuje pobjeda, jer Varaždinci nikada nisu bili slabiji i čvrsto se nalaze na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice, s jednim osvojenim bodom iz devet prvoligaških kola.

–       Pobjeda nam je imperativ i svjesni smo uloge favorita. Kvalitetnija smo momčad od Varaždinaca, što pokazuje i naš plasman na ljestvici i uvjeren sam da ćemo to pokazati na travnjaku. Naši gosti sigurno će biti jako motivirani, ali bodovi ostaju u Koprivnici – kazao je na konferenciji za novinare trener Slavena Belupa Roy Ferenčina, te istaknuo:

–       Zbog kartona za sastav neće konkurirati Grgić i Pilipović, tako da će doći do promjena u momčadi. Još nisam odlučio tko će ih zamijeniti, ali sam siguran da će svi koji istrče na koprivnički stadion pokazati maksimalnu borbenost i zalaganje. S nova tri boda mirno bi otišli na prvenstvenu stanku, zbog kvalifikacija naše reprezentacije za Europsko prvenstvo i pripremali se za nastavak jesenskog natjecanja – rekao je između ostalog Roy Ferenčina.

Prvenstvenu stanku naš klub iskoristit će i za dvije prijateljske utakmice. U srijedu 5. listopada gostovat će kod trećeligaša Nedeljanca, dok će 8. listopada igrati u Lendavi sa slovenskim  prvoligašem Naftom.