FARMACEUTI POČELI S PRIPREMAMA ZA GOSTOVANJE U ŠIBENIKU

16.04.2012.


Nakon vrlo dobre igre i pobjede u susretu s Lokomotivom trener Slavena Belupa Roy Ferenčin dao je igračima slobodnu nedjelju i danas poslijepodne zakazao trening s kojim će početi pripreme za subotnje gostovanje kod Šibenika.

Uz osvojena tri boda sjajno ozračje u našem klubu podigao je i vodeći pogodak Davora Vugrinca s kojim se iskusni i kvalitetni majstor nogometnih travnjaka ušao u legendu, postigavši svoj 127. prvoligaški gol i poveo na listi strijelaca u povijesti hrvatskog nogometa.

Pogodak Davora Vugrinca koji je otvorio vrata pobjede s Lokomotivom dugotrajnim i gromoglasnim pljeskom pozdravili su i navijači našeg kluba, koji su u nastavku susreta mogli uživati u dobroj igri farmaceuta i golovima koje su još postigli sve bolji Mario Gregurina i konstantno dobar i borben Josip Brezovec.

Sjajno raspoloženje u našem klubu nakon utakmice nije pomutio ni počasni pogodak Zagrepčana postignut u sudačkoj nadoknadi vremena, iako je na konferenciji za novinare trener Roy Ferenčina između ostalog rekao:

–   Mislim da nam gol u nadoknadi vremena nije trebao i žao mi je što smo ga primili. Ako želimo biti ozbiljna momčad onda moramo jako paziti da nam se takvi propusti više ne događaju. Do kraja prvenstva igraju se još četiri kola, sve je u našim  nogama i rukama i sada moramo razmišljati samo o sljedećoj utakmici u Šibeniku. Ne zanima me koliko nam je bodova još potrebno da zadržimo treće mjesto i to stalno ponavljam svim našim igračima, kojima još jednom čestitam na odličnoj predstavi i vrlo važnoj pobjedi s Lokomotivom. Ne treba zaboraviti da u momčadi „lokosa“ igra šest mladih reprezentativaca Hrvatske, da su svi njihovi igrači prošli školu Dinama, a neki su nastupili i u Ligi prvaka – istaknuo je Ferenčina i dodao:

–   Sada smo bliže Europi, ali moramo biti oprezni. Nitko od naših igrača s Lokomotivom nije dobio žuti karton i nitko se nije ozlijedio. Danas se u puni trenažni proces vraća kapetan Alen Maras i konkurirat će za utakmicu sa Šibenikom. U susretu s Lokomotivom nije bilo slabog mjesta u našoj momčadi i to me raduje. Uvjeren sam, da ćemo trenutačnu dobru formu zadržati do kraja prvenstva i pokazati da smo zasluženo u samom vrhu hrvatskog prvoligaškog prvenstva – zaključio je trener Slavena Belupa.