FARMACEUTI ĆE OD PRVE MINUTE S ATHLETICOM KRENUTI HRABRO I OTVORENO

08.08.2012.


Slaven Belupo u četvrtak na koprivničkom stadionu igra svoju najveću ovogodišnju utakmicu. U sklopu 3. pretkola Europske lige dolazi mu slavni španjolski klub Athletic Bilbao, koji ga je prije tjedan dana u prvom ogledu pobijedio – 3:1.

U našem klubu nitko ne dvoji da su Španjolci favoriti jer imaju sjajnu momčad i veliku igračku kvalitetu, ali u nogometu su uvijek moguća iznenađenja i sportski je nadati se da farmaceuti nisu bez izgleda.

Prisjetimo se, da je u Intertoto kupu Slaven Belupo na koprivničkom stadionu pobjeđivao englesku Aston Villu (2:1), francusku Bastiu (1:0) i portugalski Belenenses (2:0) a u Kupu Uefe, odnosno Europskoj ligi grčki Aris (2:0), što je bio njegov najveći europski uspjeh nakon kojeg je izborio nastup s najpoznatijim ruskim klubom – CSKA (2008. godine).

Svi se slažu da je Athletic Bilbao najveći europski klub koji je ikad igrao u Koprivnici, iako su tu bile poznate engleske, španjolske, francuske i njemačke momčadi.

U našem gradu uoči sutrašnjeg uzvrata s Baskima vlada odlična atmosfera, ulaznice se jako dobro prodaju i mnogi navijači našeg kluba vjeruju da Athletic nije nepobjediv i da mu u Koprivnici neće biti lako, bez obzira na prednost iz prve utakmice.

Uz svaku kupljenu ulaznicu, jer besplatnih nema, klub je osigurao i plavu majicu Slavena Belupa kako bi tribina bila u potpuno plavoj boji.

Uvjereni smo, da će gledatelji dati veliku podršku našim igračima koji će prema najavi trenera Ferenčine od prve minute krenuti hrabro i otvoreno protiv jedne od najboljih europskim momčadi i opravdati njihova očekivanja.

Zato je sutrašnja europska utakmica u Koprivnici prava poslastica za sve koji vole nogomet, a posebno za one koji će je izravno gledati s tribine Gradskog stadiona. Oni, koji joj neće moći prisustvovati imat će je priliku vidjeti na drugom programu HTV-a, a prijenos kao i utakmica počinje u 18.45 sati.