Etoundi zabio treći najbrži gol u povijesti Slaven Belupa, Knollu prvijenac

21.09.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u subotu su u sklopu 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige remizirali u Maksimiru s Dinamom rezultatom 3:3. Naša je momčad prikazala srčan i borben stav tijekom svih 90 minuta te na kraju u potpunosti zasluženo osvojila bod kod aktualnog prvaka.

Prvi gol za našu momčad i za rezultat 0:1 postigao je Franck Etoundi. Bio je to njegov prvi gol ove sezone i drugi u našem dresu, a postigao ga je već u 32. sekundi susreta. Iako mu je trebalo tek nešto duže od pola minute da pogodi mrežu Dinama, Etoundi je tek treći najbrži strijelac u povijesti našeg kluba. Najbrži je djelo Mate Jajala u sezoni 2007./2008. protiv Zagreba u Koprivnici kada su Slavenaši slavili rezultatom 1:0, a Jajalo pogodio mrežu već nakon 12 sekundi. Identičnim je rezultatom slavio Slaven Belupo i protiv Cibalije sezonu ranije kada je Bojan Vručina zabio gol nakon 20 sekundi.

Istaknimo i da je gol za 3:3 u subotnjoj utakmici u Zagrebu bio djelo Torlesa Knolla kojem je to bio prvijenac u našem golu. Glavčić je savršenim ubačajem s lijeve strane pronašao njemačkog napadača koji je glavom poslao loptu od stative u mrežu i tako postavio konačan rezultat.