ELVIS SCORIA NAPUSTIO KLUB, USKORO IME NOVOG TRENERA

29.05.2007.


– Odlučio sam otići jere sam osjećao da je tako najbolje. Zahvaljujem svima u klubu na odličnoj suradnji u ovih godinu i pol dana. Vrijeme provedeno u Slavenu Belupu ostat će mi u krasnom sjećanju, a nadam se da ću se jednog dana opet vratiti u Koprivnicu. Uspio sam ostvariti oba cilja u mom mandatu u Slavenu, osigurali smo opstanak i napravili iskorak kakvog su rijetki mogli očekivati. Uz postignute rezultate, vratili smo u formu igrače koji dugo nisu igrali, a u tom razdoblju iz kluba je otišlo 12 starijih igrača. Smatram da klub ima lijepu perspektivu u mladim igračima Deliću, Kokaloviću, Tepuriću, Jajalu i Rodiću – rekao je Elvis Scoria na posljednjoj konferenciji za novinare u Slavenu Belupu.

Direktor kluba Robert Markulin je zahvalio dosadašnjem treneru na suradnji.

– Rezultati koje smo postigli pod vodstvom Elvisa Scorije mogu biti na ponos svima u klubu, jer su najbolji u dosadašnjoj klupskoj povijesti. Postigli smo još neke važne stvari poput izgradnje rasvjete i igrališta s umjetnom travom. Žao mi je što Elvis odlazi, ali razumijem taj njegov potez. Svi smo se pomalo istrošili u posljednjih par mjeseci, treba nam netko tko će opet pokrenuti priču. O novom treneru odlučit ćemo vjerojatno do kraja ovog tjedna, a nakon toga ćemo vidjeti i s kojim igračima računamo za sljedeću sezonu. Pri odabiru novog trenera moramo biti jako oprezni, sad imamo visoke kriterije, pokušat ćemo pronaći trenera koji će nam garantirati mirnu sezonu i uspjeh u Kupu UEFA – izjavio je Robert Markulin.