DVIJE POBJEDE ZA REDOM KOJE SMO POSTIGLI MNOGO NAM ZNAČE – KAZAO JE NIKOLA KATIĆ

30.11.2017.


Nakon dvije pobjede za redom i šest osvojenih bodova u našem klubu itekako su zadovoljni, jer sada se lakše diše i mirnije ulazi u jesensku završnicu u kojoj su preostala još tri kola.
Jedna od ključnih karika u našoj momčadi svakako je stoper Nikola Katić koji je bio među najzapaženijim igračima i umnogome pridonio da Rudeš i Istra 1961 “polože oružje”.
– Ove dvije pobjede nam zaista mnogo znače, možda su nam i najvažnije u dosadašnjem prvenstvu jer smo prije tih susreta bili u vrlo nezavidnoj situaciji. Upravo smo spomenutim klubovima sada bodovno odmaknuli na ljestvici i bezbrižnije nastavljamo prvoligašku utrku – kazao je Nikola Katić i nastavio:
– Pokazali smo da imamo snage i kvalitetu kada je najpotrebnije te da imamo momčad koja se još nije odrekla plasmana za peto mjesto.
S Rudešom ste zaslužni za oba pogotka jer je lopta nakon udaraca koje ste uputili završila u mreži suparnika.
– Prvo sam za početno vodstvo pogodio njihovog stopera Mesarića i lopta je prevarila vratara Rudeša, a zatim je Ivanovski sjajno iskoristio odbijanac te je smjestio u mrežu za konačni rezultat – 2:1. Naravno da je u svemu tome bilo i malo sreće, ali to nam se sada vratilo što smo s Rudešanima propustili u prve dvije utakmice – prvenstvenu kod kuće i kup u gostima.
Pobjedu u Kranjčevićevoj s Rudešom potvrdili ste u prošlom kolu s Istrom na koprivničkom travnjaku, što je vjerojatno dodatno podiglo atmosferu u momčadi?
– Puljani su nam također bili dužnici jer smo kod njih dosta nesretno ostali bez bodova i bilo je vrijeme da im se odužimo. Nije bilo lako iako smo brzo poveli, no pri samom smo kraju postigli još jedan pogodak i zasluženo slavili. Jasno da se to odmah osjeti i da je raspoloženje sada još bolje.
Slijede dva dosta teška gostovanja za redom. Prvo u subotu kod Osijeka, a zatim se odlazi na Rujevicu kod Rijeke. Što očekujete?
– Riječ je o klubovima iz samog vrha i neće biti lako. Osijek je ovaj tjedan ispao iz kupa i sigurno će sve podrediti prvenstvu. Nama ne preostaje drugo nego da igramo najbolje što znamo, a tada je sve moguće. Osobno očekujem da u Osijeku ostanemo nepobijeđeni što bi po meni bio veliki uspjeh. Ako dobro odigramo u obrani imamo šanse za pozitivan rezultat. O gostovanju kod Riječana razmišljat ćemo tek nakon Osijeka.
Nakon dolaska trenera Tomislava Ivkovića momčad igra nekako opuštenije i više prema naprijed. Slažete li se s tom konstatacijom?
– Svakako, što je uostalom vidljivo na travnjaku. Iako su nam bodovi najvažniji trener inzistira da igramo bez grča, damo sve od sebe, a njegovi savjeti kao iskusnog stručnjaka jako nam dobro dođu. S njegovim dolaskom ozračje se u momčadi zaista podiglo na višu razinu, ne samo na utakmicama već i na treninzima, što je itekako važno.
Liga je dosta izjednačena, iako se podijelila na dva dijela.
– Prva četiri kluba: Dinamo, Rijeka, Hajduk i Osijek bodovno su odmaknuli nama ostalima, a novi prvak najvjerojatnije će biti Dinamo. Našem klubu predstoji da se bori za peto mjesto s Interom i Lokomotivom i mislim da možemo biti bolji od njih. Ima još dosta utakmica, bit će uspjeha i neuspjeha no ja osobno vjerujem da ćemo na kraju biti ispred Lokomotive i Zaprešićana – završio je Nikola Katić.