Dva puta u četiri dana protiv Gorice

02.12.2019.


Nogometaši Slaven Belupa ostvarili su prošle subote drugu prvenstvenu pobjedu u nizu. Svladali su na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš s uvjerljivih 3:0, a golove za našu momčad postigli su Nowak, Krstanović i Mikulić. Momčad trenera Tomislava Stipića tako je, računajući Kup utakmicu u Bijelom Brdu, odigrala i petu utakmicu u nizu u kojoj nije primila pogodak. Slavenašima slijede dva susreta protiv Gorice u Velikoj Gorici. Prvi će se igrati već u srijedu u sklopu 1/4 finala Kupa, dok je druga, prvenstvena, na rasporedu u subotu.

U aktualnoj sezoni ove su dvije momčadi već odigrale jednu utakmicu. U Koprivnici je Slaven Belupo autogolom Steenvoordena i golom Krstanovića slavio rezultatom 2:0. Bio je to susret koji se igrao u sklopu 9. prvenstvenog kola. Na putu do 1/4 finala Kupa naša je momčad svladala Hrvace rezultatom 1:2 i BSK rezultatom 0:2, dok je Gorica bila bolja od Zagreba s 8:0 i Hajduka s 2:1. Kup utakmica u srijedu će se igrati s početkom u 19:00 te će odlučiti o putniku u polufinale natjecanja.

Glavni sudac utakmice bit će Mario Zebec (Cestica), dok će mu pomoćnici biti Borut Križarić (Čakovec) i Vedran Đurak (Stupno). Četvrti sudac utakmice bit će Marko Cestarić (Sisak), delegat Ivan Vukojević (Zagreb), a kontrolor Darko Cvitković (Zagreb).