Dva pogotka Hoxhe za tri velika boda u Šibeniku

14.10.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 13. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali pobjedu na teškom gostovanju u Šibeniku. Hoxha je s dva pogotka donio tri velika boda za našu momčad.

Trener Zoran Zekić nije mogao računati na Božića, Kvržića, Branštetera, Suška, Fanima, Mihalića i Jambora, a u odnosu na susret s Osijekom napravio je čak pet izmjena. Od prve minute krenuli su Čović na golu te Bosec, Christopoulos, Soldo i Talys u obrani. Tri igrača u veznoj lini bili su Marina, Mudražija i Kocijan koji je ponio kapetansku traku na svojoj ruci, dok su u napadu zaigrali Crnac, Krstanović i Hoxha.

Naša je momčad odlično otvorila današnju utakmicu i pravo je čudo kako nije vodila nakon uvodnih pet minuta. Prvo je Crnac propustio realizirati jedan na jedan a Rogićem, a onda je Hoxha pogodio stativu. Obojica su se lijepo riješila svojih čuvara, no nedostajalo je malo preciznosti. Odgovorio je Šibenik preko Čopa, no rezultat je ostao početnih 0:0. Udarac Perića glavom u 26. minuti odličnom je reakcijom obranio Čović. Nakon prvih 45 minuta nismo vidjeli golove.

Na startu drugog poluvremena Šibenik je opet opasno zaprijetio nakon jednog kornera, ali Čović je bio još jednom siguran. Naša je momčad u vodstvo stigla u 72. minuti.  Hoxha je najviši bio nakon jednog kornera i glavom zabio za 0:1. U 82. minuti Mioč je savršeno centrirao, a Žuljević iskosa s desne strane glavom pucao malo pokraj gola. Konačnih 0:2 u 89. je minuti postavio Hoxha svojim drugim pogotkom. Odapeo je snažno i precizno s 20 metara ofenzivac Slaven Belupa i donio važna tri boda našoj momčadi.

U idućem kolu Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Rijeku. Utakmica će se igrati u nedjelju s početkom u 17:10.

14.10.2022. – 13. kolo SuperSport HNL

Šubićevac, Šibenik

HNK Šibenik – NK Slaven Belupo 0:2 (0:0)

GNK ŠIBENIK: Rogić – Mesa, Matić, Perić, Mina (od 34. Kvesić (od 72. Dolček)) – Matić (od 58. Marasović), Salomon, Vidović (od 56. Špeljak) – Arai, Čop, Delić (od 46. Rak). Trener: Mario Cvitanović.

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Christopoulos, Soldo, Talys – Mudražija, Marina (od 88. Zirdum), Kocijan (od 64. Mioč) –  Crnac (od 64. Žuljević), Krstanović (od 90. Manaj), Hoxha (od 90. Martinaga). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Jakov Titlić, Hrvoje Radić, Vice Vidović i Marino Majstorović.

VAR: Marin Vidulin, AVAR: Robi Kezele.

Strijelci: 0:1 Hoxha 72′, 0:2 Hoxha 89′

Žuti karton: Vidović 29′ (Šibenik); Marina 49′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Šibenik); (Slaven Belupo)