DRUGA U NIZU Slaven Belupo na krilima Krstanović srušio Istru

17.08.2019.


Nogometaši Slaven Belupa upisali su drugu pobjedu u nizu! U petom kolu Hrvatski Telekom Prve lige slavili su na gostovanju kod Istre 1961 rezultatom 2:3. Odličan susret, pun preokreta gledali smo u Puli, a golove za našu momčad postigli su dva puta Krstanović i jednom Puclin.

Trener Ivica Sertić na današnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Tomislava Božića i Miloša Radivojevića te na suspendiranog Brunu Bogojevića. U odnosu na pobjedu nad Hajdukom, naša je momčad zaigrala u sustavu s četvoricom igrača u obrani. Bili su to Karamarko, Međimorec, Zirdum i Goda. Veznu liniju činili su Puclin, Paracki, Glavčić i Delić, dok je u vrhu napada zaigrao tandem Krstanović – Ejupi. Na golu je bio Filipović.

Susret je s dva udarca izvana otvorila Istra, a onda je odgovorio Puclin u 10. minuti. Snažno je pucao veznjak s 25 metara, ali je lopta otišla iznad grede. Naša je momčad povela u 12. minuti kada se Krstanović odlično snašao ispred gola domaćina i zabio za 0:1. Istra je odgovorila tri minute kasnije kada je Gržan bio precizan s ‘bijele točke’. U 25. minuti odličan udarac Međimorca glavom još je bolje obranio Čondrić i tako spasio svoja vrata. Domaćin je rezultat na 2:1 preokrenuo u 35. minuti preko Obenga. Do kraja poluvremena naša je momčad ponovno stvari vratila na početak. Delić je izvrsno pronašao Krstanovića koji zabija za 2:2 u 42. minuti.

Nastavak susreta prilikom je otvorila naša momčad. Nakon centaršuta Karamarka, Međimorec je glavom pucao iznad gola Istre. Novi preokret smo vidjeli u 61. minuti. Krstanović je ispremiješao obranu domaćina i pogodio gredu, a odbijanac u mrežu posprema Puclin za 2:3. Bila je to druga u nizu pobjeda naše momčadi. Pokazali su Slavenaši veliku borbenost i na kraju zasluženo odnijeli sva tri boda iz Pule.

U idućem će kolu Slaven Belupo u Koprivnici ugostiti Varaždin. Utakmica će se u subotu igrati s početkom u 19 sati.

Peto kolo Hrvatski Telekom Prve lige, 11.08.2019. – Pula, Aldo Drosina

NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 2:3 (2:2)

NK ISTRA 1961: Čondrić – Grujević, Rufati, Bosančić, Pavić – Galilea, Obeng – Gržan, Ivančić (od 73. Munivrana), Ćuže (od 86. Lončar) – Fuentes (od 66. Perić Komšić). Trener: Ivan Prelec.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Zirdum, Međimorec, Goda – Puclin (od 70. Lulić), Glavčić, Paracki, Delić (od 88. Plantak) – Ejupi (od 76. Bačelić Grgić), Krstanović. Trener: Ivica Sertić.

Suci: Fran Jović (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec), Marko Stolnik (Varaždin), Tino Krečak (V. Gorica)

Delegat: Dražen Posavec (Markuševac)

Strijelci: 0:1 Krstanović 12′, 1:1 Gržan 15′, 2:1 Obeng 35′, 2:2 Krstanović 42′, 2:3 Puclin 61′

Žuti karton: Galilea 32′, Fuentes 39′, Perić Komšić 69′, Grujević 92′ (Istra 1961); Paracki 14′, Međimorec 28′, Puclin 63′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Istra 1961); (Slaven Belupo)