DOLAZAK U SLAVEN BELUPO JE MOJ NAJBOLJI ODABIR – KAZAO JE JAN DOLEŽAL

06.03.2018.


Nakon nekoliko sezona provedenih u Lokomotivi u koju je došao iz Hrvatskog dragovoljca, Jan Doležal (25) stigao je ove zime u Slaven Belupo u kojem je odmah izborio mjesto u standardnoj jedanaestorici.

Riječ je o vrlo kvalitetnom napadaču koji je svoje sposobnosti pokazao među Lokosima i nakon svega četiri proljetna nastupa za naš klub nagovijestio, da bi u nastavku prvenstva trebao biti jedan od njegovih zapaženijih igrača.

Posebno se istaknuo u susretu s Hajdukom kojeg je naša momčad prvi put pobijedila u Splitu kada je oduzeo jednu loptu obrani “bilih”, proigrao Kitanovskog čiji je ubačaj završio kod Delića i Splićanima nije bilo spasa.

– Vrlo mi je drago što sam bio sudionik ove povijesne pobjede Slavena Belupa u kojem sam se odlično snašao i mislim da sam svojim dolaskom učinio najbolji potez. Igrači i ljudi koji vode klub sjajno su me prihvatili, ozračje je ugodno, sredina je vrlo zdrava što su najbolji preduvjeti za miran i sustavan rad – istaknuo je Jan Doležal i nastavio:

– Sviđa mi se kako radi trener Ivković s kojim sam kao stručnjakom proveo određeno vrijeme u Lokomotivi i mislim da je Slaven Belupo na jako dobrom putu.

Kako vidite dosadašnje proljetne nastupe naše momčadi?

– Krenuli smo s neodlučenim rezultatom u Zaprešiću, pobijedili Cibaliju na našem travnjaku i Hajduk u Splitu, dok smo s Dinamom u Maksimiru  minimalno izgubili iako smo prema prikazanoj igri trebali osvojiti najmanje bod. No to je nogomet i mislim da je najvažnije da smo se s našim najboljim klubom i najvjerojatnije novim prvakom predstavili u dobrom izdanju.

U zimskom prijelaznom roku, uz vas u Slaven Belupo su još stigli Puclin, Kitanovski, Brezovec i Delić što je pridonijelo kvalitetnijoj igri cijele momčadi.

– Vjerujem da smo ispunili očekivanja i da će naše igre biti još bolje kako odmiče prvenstvo. No to je pitanje za trenera koji nas jako motivira prije svakog nastupa i od nas traži maksimalni pristup svakoj utakmici, bez obzira na suparnika. Svakom od nas koji igramo mora biti jasno da samo potpunim pristupom možemo do uspješnog rezultata. Mislim da niti jedan prvoligaš za nas nije nesavladiv, što smo uostalom pokazali s Hajdukom.

U sljedećem kolu u Koprivnicu dolazi Rudeš. Što očekujete?

– Osvajanje sva tri boda iako neće biti lako. Rudeš je posljednji na ljestvici, ali može odigrati jako dobro. Pobijedio je Inter, osvojio bod s Lokomotivom, a na Poljudu s Hajdukom se također dobro predstavio, iako je izgubio. Ipak mi smo domaćini i zanima nas samo pobjeda. Na koprivničkom stadionu nikome ne smijemo prepuštati bodove, jer samo tako možemo pokazati da imamo kvalitetu.

Slaven Belupo je s osvojenim proljetnim bodovima stigao na peto mjesto. Može  li ga zadržati do kraja prvenstva?

– Svakako, no sve će se odlučiti u proljetnom nastavku. Najozbiljniji konkurenti su nam Inter i Lokomotiva, ali mislim da smo kvalitetnija momčad i da ćemo sadašnji plasman zadržati do kraja. Neka samo ne bude ozljeda, što je najvažnije za svakog igrača. Osobno bih volio da se što prije upišem u strijelce i pokažem svoje realizatorske sposobnosti. S Hajdukom sam bio u jako dobroj prigodi ali nisam uspio. Možda ću uspjeti s Rudešom i pokazati da “imam nos” za pogotke – završio je Jan Doležal.