DINKO TREBOTIĆ: NAKON RUDEŠA OČEKUJEM POBJEDU I S PULJANIMA

22.11.2017.


Nakon 11 prvenstvenih kola Slaven Belupo je upisao vrlo važnu pobjedu svladavši u Zagrebu novog prvoligaša Rudeša i prekinuo crni jesenski niz.

S tri osvojena boda naša se momčad odmaknula od klubova iz donjeg dijela ljestvice i sada mirnije ulazi u jesensku završnicu.

Nema dvojbe da je ovom uspjehu pridonio i Dinko Trebotić koji je ovog ljeta stigao u redove koprivničkog prvoligaša.

– Ova nam pobjeda mnogo znači jer smo je postigli sa suparnikom koji nam je u prvom dijelu prvenstva odnio bod s našeg travnjaka, te nas nedavno izbacio iz Hrvatskog kupa. Vrijeme je bilo da naplatimo dugove i mislim da smo to jako dobro obavili na stadionu u Kranjčevićevoj. Iako su posljednji na ljestvici Rudešani nisu slaba momčad jer u svojim redovima imaju nekoliko iskusnih i provjerenih prvoligaških igrača, koji su prije ogleda s nama svladali Hajduk na Poljudu i pokazali da imaju kvalitetu. Upravo zbog toga naša pobjeda ima itekakvu težinu – rekao je Dinko Trebotić koji se osvrnuo i na neke utakmice u kojima je Slaven Belupo igrao dobro, ali je ostao bez bez pobjede:

– Nismo imali sreće u nekim ogledima i to nas je dovelo u nezgodan položaj na ljestvici, no vjerujem da je to ostalo iz nas i da sada ulazimo u vedrije razdoblje te da više neće biti toliko “crnih rupa”.

U subotu dolazi Istra 1961 koja je u prošlom kolu izgubila kod kuće od Hajduka, a ima i određenih novčanih problema. Što očekujete?

– Pobjedu, a što bih drugo očekivao. Tri boda s Rudešom dala su nam jaki vjetar u leđa i sada nam je znatno lakše. Ipak moramo biti oprezni jer Istrijani imaju također nekoliko kvalitetnih igrača. Uostalom svladali su Rijeku, s Hajdukom su izgubili ali su u drugom poluvremenu pokazali da mogu biti itekako opasni. Nas ne zanimaju njihovi klupski problemi, već nas zanima samo naša igra s kojom bi trebali doći do nova tri boda, te se od njih još više udaljiti.

Koliko je trener Tomislav Ivković pridonio svojim dolaskom u naš klub i boljoj igri momčadi?

– S njim sam radio kad sam bio u Lokomotivi i mogu reći da je vrhunski trener. Svojim dolaskom i načinom rada pridonio je da ozračje u momčadi bude opuštenije, da igramo na rezultat i naravno u svakoj utakmici damo sve od sebe. Pod njegovim vodstvom osvojili smo bod s Hajdukom, u posljednjoj minuti nesretno izgubili od Dinama i sada svladali Rudeš. Još jednom ponavljam da ćemo biti bolji i od Puljana.

Ima li Slaven Belupo izgleda da na kraju prvenstva zauzima bolje mjesto od trenutačnog?

– Inter i Lokomotiva su ispred nas, ali peto mjesto nije nedostižno. Osobno mislim da ga možemo osvojiti jer je do kraja sezone još dosta kola i ništa nije nemoguće. Po meni imamo kvalitetniji sastav od Zaprešićana i Lokosa i budemo li igrali kako znamo na kraju možemo biti peti.

Kako ste se snašli u Koprivnici, odnosno u Slavenu Belupu?

– Vrlo dobro da ne kažem odlično. Slaven Belupo je mirna i skladna sredina, Koprivnica lijepi grad, a ljudi u klubu također su ugodni. Nama igračima predstoji samo da što bolje igramo i da naši navijači budu što zadovoljniji. Do kraja jesenskog dijela ostala su još četiri kola i moramo učiniti sve da osvojimo što više bodova – zaključio je Dinko Trebotić.