DINKO TREBOTIĆ: HAJDUK I DINAMO NISU NEPREMOSTIVE PREPREKE

09.08.2017.


Polovicom prošlog mjeseca naš klub dobio je jedno od najzvučnijih igračkih pojačanja u ovosezonskom prijelaznom roku.
Riječ je o “veznjaku” Dinku Trebotiću (26) koji je nogometnu karijeru započeo u Hajduku za koji je odigrao 29 utakmica, zatim je nastupao za Lokomotivu i Zagreb, a posljednjih nekoliko sezona proveo je u inozemstvu.
Ukupno u svojim nogama ima 169 utakmica uz 16 postignutih pogodaka. Svojedobno je odigrao i pet utakmica za reprezentaciju Hrvatske U-19.
U prošlom kolu s Cibaliom bio je među najboljim igračima u našoj momčadi, te odličnim odigravanjem s desne strane Mirku Ivanovskom asistirao kod vodećeg pogotka koprivničkog prvoligaša.
– Jako sam zadovoljan što je moja lopta pronašla put do Ivanovskog koji je majstorski lobao istrčalog vratara Vinkovčana i doveo nas u vodstvo. Utakmica s Cibaliom nije bila lagana, imali smo jako dobrih, ali i slabijih razdoblja no bodove smo osvojili kvalitetnijom igrom od naših suparnika. Bili smo bolji u najvećem dijelu susreta i pokazali da se nalazimo u dobroj formi – ističe Dinko Trebotić i nastavlja:
– Ukupno gledajući igramo organizirano i odgovorno što nas je i dovelo na visoko treće mjesto i to potpuno zasluženo.
U Slavenu Belupu ste nešto više od mjesec dana. Kako se osjećate?
– Odlično. Klub je organiziran, radi se na visokoj razini i mislim da sam odabrao jako dobru sredinu. Svi smo međusobno prijatelji i to je također jedan od razloga naših dosadašnjih uspješnih rezultata. Najvažnije da sam se vrlo brzo uklopio u momčad i vjerujem u svoje još bolje igre.
U petak ćete opet istrčati na poljudski travnjak, ali u majici Slavena Belupa. Što očekujete?
– Sigurno ću biti malo emotivan, ali to neće utjecati na moju igru. Nastojat ću pokazati najviše što mogu i bit ću jako sretan ako ćemo s Hajdukom postići dobar rezultat. Mislim da to možemo ostvariti.
Da li ćete se radovati postignete li pogodak svom bivšem klubu?
– Bit ću sretan budem li strijelac, ali se veseliti sigurno neću. U Hajduku sam proveo veliki dio svoje igračke karijere, nastupao na niz utakmica i to će uvijek ostati u meni. Stalno pratim njegove igre, posebno u Europi i raduje me svaki njegov uspjeh.
Splićani su izgubili u prošlom kolu kod Dinama. Hoće li to utjecati na igru sa Slavenom Belupom?
– To zaista ne znam, jer to je stvar vodstva Hajduka. Osobno samo razmišljam o svojoj igri na Poljudu i naravno o igri momčadi za koju nastupam. Uvjeren sam da ćemo se dobro predstaviti u tom susretu i pokazati da nam je mjesto u vrhu ljestvice. U Splitu sigurno jako razmišljaju o svom europskom nastupu s Evertonom, znam da imaju problema jer im se ozlijedio Futacs, ali imaju široki izbor kvalitetnih igrača i mogu sastaviti jako dobru momčad.
Slavena Belupa nakon Splita čeka još jedno teško gostovanje i to kod Dinama koji je u velikom zamahu. Može li naš klub u ta dva nastupa nešto osvojiti?
– Vjerujem da može, jer u našoj ligi nitko nije previše siguran u pobjedu. Slaven Belupo ima momčad koja može iznenaditi i Hajduk i Dinamo, ali samo uz jako kvalitetnu igru i prije svega odgovornu. Već sam rekao da nismo bez izgleda na Poljudu, pa tako ni u Maksimiru. No, o Dinamu ćemo razmišljati tek nakon utakmice s Hajdukom – zaključio je Dinko Trebotić.