Dinamo svladao Slaven Belupo u Zagrebu

01.10.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 11. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali poraz na Maksimiru od Dinama. Rezultat nakon 90 minuta bio je 3:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Hoxha.

Trener Zoran Zekić danas nije mogao računati na veliki broj svojih igrača. Što zbog kartona, što zbog ozljeda, a što zbog viroza nedostajali su Sušak, Jambor, Branšteter, Manaj, Kvržić, Žuljević, Fanimo, Marina i Čović.

Domaćin je poveo iz svoje prve prilike na današnjoj utakmici. Marković je nespretno reagirao u 9. minuti i postigao autogol za 1:0. Odmah nakon toga Oršić je pogodio stativu. Odgovorili su Kocijan i Hoxha s druge strane udarcima iz daljine, no rezultat je ostao isti. U 35. minuti najveća prilika za Slaven Belupo. Kocijan je izašao ‘jedan na jedan’ s Livakovićem koji izvrsnom reakcijom spašava svoj gol. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Naša momčad odigrala je vrlo dobrih 45 minuta, no jedna greška koštala ju je rezultatskog minusa.

Dobro je Slaven ušao u nastavak susreta i do izjednačenja stigla u 59. minuti. Bosec je milimetarski precizno centaršutom pronašao Hoxhu koji glavom gađa drugi kut gola Dinama za 1:1. Domaćin je do novog vodstva stigao u 72. minuti kada je Petković realizirao kazneni udarac. Devet minuta kasnije Bočkaj je iskosa s desne strane zabio za 3:1. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena, Ivanušec je postavio konačnih 4:1.

1.10.2022. – 11. kolo SuperSport HNL
Maksimir, Zagreb

GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 43:1 (1:0)

GNK DINAMO: Livaković – Ristovski (od 79. Moharrami), Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić (od 59. Baturina), Ademi, Ivanušec – Špikić, (od 79. Bočkaj), Drmić (od 46. Petković), Oršić. Trener: Ante Čačić.

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Tepšić, Božić, Soldo (od 80. Crnac), Martinaga – Mudražija (od 83. Mihalić), Kocijan (od 80. Krstanović), Bašić, Mioč (od 83. Behram) – Hoxha. Trener: Zoran Zekić.

Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Ivan Starčević, Ivan Bebek

VAR: Marin Vidulin, AVAR: Luka Pajić

Strijelci: 1:0 Marković a.g. 9′, 1:1 Hoxha 59′, 2:1 Petković 72′, 3:1 Bočkaj 81′, 4:1 Ivanušec 90′

Žuti karton: (Dinamo); Mioč 70′, Martinaga 82′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Dinamo); (Slaven Belupo)