Dinamo slavio u Koprivnici

06.12.2020.


Nogometaši Slaven Belupa, nakon pobjeda protiv Šibenika i Gorice, u 14. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Dinama. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 1:5.

Trener Tomislav Stipić nije mogao računati na ozlijeđenog Stipu Bačelić Grgića, a na teren je od prve minute poslao istu jedanaestoricu kao i prethodne dvije utakmice sa Šibenikom i Goricom. Na golu je krenuo Filipović, dok su obrambeni trojac činili Božić, Paracki i Soldo. Na bokovima su svoja mjesta zauzeli Bogojević i Goda, dok su u veznoj liniji zaigrali Lulić, Mlinar i Glavčić. Napadački tandem bili su Krstanović i Etoundi.

Današnju utakmicu bolje su otvorili nogometaši Dinama i poveli već u 5. minuti susreta kada je Gavranović pospremio loptu u mrežu za 0:1. Odgovorio je Slaven u 10. minuti, ali lijepu akciju u izjednačenje nije uspio pretvoriti Bogojević. Dinamo je do povećanja vodstva stigao u 15. minuti. Ponovno je strijelac bio Gavranović za 0:2. U 42. minuti Krstanović je savršeno povratnom loptom pronašao Lulića koji s 13 metara tuče snažno iznad gola.

U drugom poluvremenu gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj je prvi zaprijetio Božić iz daljine u 69. minuti, no nije bio precizan. Tri minute kasnije na ubačaj Knolla zakasnio je Iličić, a nedugo nakon toga dobar pokušaj Knolla iskosa s desne strane obranio je Livaković. U jeku napada naše momčadi Dinamo je spretno stigao do 0:3. Nakon odbijanca pred golom Filipovića najbolje se snašao Petković i s metra gurnuo loptu u mrežu. Naša je momčad smanjila u 85. minuti kada je Knoll matirao Livakovića u situaciji 1 na 1 za 1:3. U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena Hajrović i Ivanušec postavili su konačnih 1:5.

U idućem kolu Slaven Belupo će odmjeriti snage s Lokomotivom. Utakmica će se u Zagrebu igrati u nedjelju s početkom u 15 sati.

6. prosinca 2020. – 14. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – Dinamo 1:5 (0:2)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević (od 57. Jeffren), Lulić, Mlinar, Glavčić, Goda – Krstanović (od 70. Iličić), Etoundi (od 46. Knoll). Trener: Tomislav Stipić.

GNK DINAMO: Livaković – Stojanović, Perić, Theophil, Gvardiol (od 61. Tolić)- Franjić, Ademi (od 80. Burton) – Ivanušec, Majer (od 70. Hajrović), Oršić (od 61. Jakić) – Gavranović (od 61. Petković). Trener: Zoran Mamić

Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Marko Cestarić (Sisak).

VAR: Tihomir Pejin (D. Miholjac), AVAR: Miro Grgić (Osijek).

Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace),

Kontrolor: Branko Stipković (Krašić)

Strijelci: 0:1 Gavranović 5′, 0:2 Gavranović 15′, 0:3 Petković 78′, 1:3 Knoll 85′, 1:4 Hajrović 90′, 1:5 Ivanušec 90′

Žuti karton: Krstanović 31′, Goda 67′ (Slaven Belupo); Stojanović 35′, Majer 40′, Tolić 90′ (Dinamo)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Dinamo)

FOTO: Nikola Wolf/Podravski list