Debi Mrdakovića, osmorica igrača iz Škole nogometa u sastavu

11.03.2024.


Uroš Mrdaković, najbolji strijelac juniorskog prvenstva s 13 postignutih pogodaka, jučer je debitirao u najvišem rangu hrvatskog nogometa u susretu Dinama i Slaven Belupa. Mrdaković je u igru ušao u 87. minuti susreta umjesto Štrkalja i tako upisao svoj prvi nastup u dresu koprivničkog prvoligaša.

Valja istaknuti da je jučer u sastavu trenera Roya Ferenčine bilo čak osam igrača iz naše Škole nogometa. Od prve minute je zaigrao Filip Krušelj, u igru su ušli Uroš Mrdaković i Adriano Jagušić, a na klupi su bili Leon Bošnjak, Filip Hlevnjak, Zvonimir Katalinić, Erik Riđan i Fabijan Šašek.

Prosjek starosti početnog sastava bio je 23,6 godina, a igrača s klupe 22,1 godinu. Ukupno je Slaven Belupo u sastavu imao pet osamnaestogodišnjaka, dva devetnaestogodišnjaka i 11 igrača mlađih od 23 godine.