Davor Vugrinec je sa dva sjajna pogotka odlučio utakmicu s Cibaliom i klubu donio tri nova boda

21.10.2012.


Najiskusniji igrač Slavena Belupa i najbolji strijelac u povijesti hrvatskog nogometa Davor Vugrinec opet je zablistao u svom punom sjaju.

U susretu s Cibaliom postigao je oba pogotka za farmaceute koji su nakon četiri susreta bez pobjede osvojili sva tri boda s neugodnim Vinkovčanima i zadržali drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.
„Vuga“ je našu momčad doveo u vodstvo sigurnim izvođenjem jedanaesterca odmah na početku utakmice, da bi u sudačkoj nadoknadi vremena iz slobodnog udarca s 25 metara iskosa s lijeve strane izveo udarac kakav se rijetko viđa i svladao gostujućeg vratara Paradžikovića za konačnih – 2:1.
„Vuga“ je zaista velemajstor u izvođenju slobodnih udarac, njegove su lopte rijetko uhvatljive, što se pokazalo i u za nas vrlo važnoj utakmici s Cibaliom. S dva pogotka Vinkovčanima povećao je svoju prednost na ljestvici najboljih hrvatskih strijelaca na 135 pogotka i mislim da će dugo godina ostati nedostižan – kazao je nakon susreta s Vinkovčanima trener Slavena Belupa Roy Ferenčina i nastavio:
Sretan sam zbog pobjede s Cibaliom koja se predstavila kao dobra i neugodna momčad i sve čestitke mojim igračima. Iako smo nastupili bez petorice standardnih: Rodića, Bubnjića, Batarela, Purića i Raka pokazali smo kako se bori za boje kluba i ni u jednom trenutku utakmice nismo sustali. Jasno, da smo imali i malo sreće jer gosti također nisu iskoristili neke svoje prigode, ali tako je to u nogometu. Nisam zadovoljan načinom, odnosno kriterijem suđenja koji nekako uvijek ide na našu štetu.
Sada mirnije odlazimo u Pulu gdje ćemo nastojati ostati nepobijeđeni – zaključio je trener našeg kluba Roy Ferenčina.
Nogometaši Slavena Belupa danas su imali slobodan dan, a u ponedjeljak će krenuti s pripremama za utakmicu s Istrom u Puli koja se igra u petak 26. listopada uz izravni prijenos na Max TV.
Kombinirana momčad farmaceuta koja će biti sastavljena od pričuva, najboljih igrača trećeligaša Koprivnice i nekoliko juniora, u ponedjeljak će gostovati u Radoboju u povodu Dana općine i odigrati prijateljsku utakmicu s domaćim županijskim ligašem.