DAVOR VUGRINEC I BOJAN VRUČINA PREDSTAVLJENI KOPRIVNIČKIM NOVINARIMA

15.03.2012.


Na konferenciji za novinare uoči sutrašnje prvenstvene prvoligaške utakmice s Osijekom, koja je održana u Plavom Salonu Slavena Belupa predstavljeni su novi igrači našeg kluba, Davor Vugrinec i Bojan Vručina koji će s Osječanima istrčati u početnom sastavu farmaceuta.

Davor Vugrinec jedan je od najpoznatijih i najkvalitetnijih igrača koji je došao u redove koprivničkog prvoligaša i koji je u prvenstvu Hrvatske do sada postigao 123 pogotka, tri manje od vodećeg strijelca HNL-a Igora Cvitanovića. Igrao je za Vrateks, turski Trabzonspor, talijanske klubove Lecce, Atalantu i Cataniu, te nakon povratka iz Italije za Rijeku, Dinamo (Zagreb), Zagreb i Varaždin. Za hrvatsku reprezentaciju od 1996. do 2006. odigrao je 29 utakmica i postigao 7 pogodaka.

–   Vrlo brzo sam se dogovorio s klupskim čelnicima jer u Varaždinu nisam naišao na razumijevanje i odlučio sam se za dolazak u Koprivnicu. Slaven Belupo je jedan od najorganiziranijih prvoligaša, dugo pratim njegove igre i uspješne rezultata i uvjeren sam da sam odabrao pravu sredinu. Potpisali smo ugovor na godinu i pol, ali nakon proljetnog prvenstva sjest ćemo za stol i odlučiti o daljnjoj suradnji – kazao je Davor Vugrinec i nastavio:

–   U Slavenu Belupu se odlično radi i vjerujem da ćemo iskoristiti prigodu i još jednom se uvrstiti u europsko natjecanje. Također se nadam da ću u koprivničkom prvoligašu postati najbolji strijelac HNL-a i najvjerojatnije završiti igračku karijeru – rekao je između ostalog Davor Vugrinec.

Povratnik u Slaven Belupo i svojedobno jedan od njegovih najboljih i najučinkovitijih igrača Bojan Vručina također je zadovoljan što se opet našao u koprivničkoj sredini.

–   Za Slaven Belupo sam odigrao 150 utakmica, a u klub sam se vratio sa željom da još jednom izađemo u Europu. Moja obitelj i ja vrlo smo zadovoljni što ću ponovno igrati za farmaceute u kojima sam proveo najljepše trenutke svoje igračke karijere. Nadam se, da ćemo nastaviti s rezultatima koji će nas zadržati na trećem mjestu i još jednom pokazati da naši ciljevi za Europu nisu bez pokrića. S dolaskom „Vuge“ bit ćemo još jači i ne plašim se izazova koji su pred nama – završio je Bojan Vručina, koji je u 150 nastupa za farmaceute postigao 46 pogodaka.

Nekoliko riječi o Vugrincu i Vručini rekao je i trener našeg kluba Roy Ferenčina:

–   Obojica su za nas veliko pojačanje, vrlo su karakterni i uvjeren sam da će nam pomoći u ostvarenju cilja, plasman u Europu – naglasio je Ferenčina i dodao:

–   U sutrašnjoj utakmici s Osijekom pred našim navijačima idemo na pobjedu, prednost je na našoj strani i mislim da smo spremni za osvajanje tri nova boda. Od Davora i Bojana očekujem kvalitetnu igru i njihov doprinos našem uspjehu – zaključio je trener Slavena Belupa.