DAMJAN KURTANJEK JE OPRAVDAO POVJERENJE SVOJIM PRVIM NASTUPOM MEĐU PRVOLIGAŠIMA

26.04.2018.


Nakon što je prvi čuvar mreže Slavena Belupa Antun Marković s Interom iz Zaprešića dobio treću javnu opomenu, na vrata naše momčadi u prošlom kolu s Cibaliom u Vinkovcima prigodu za svoj prvi prvoligaški nastup dobio je 19-godišnji Damjan Kurtanjek.

Svojim obranama, iako je primio jedan pogodak u potpunosti je opravdao povjerenje kao i njegovi suigrači, jer se Slaven Belupo iz Vinkovaca nakon nekoliko kola bez pobjede u Koprivnicu vratio s tri osvojena boda.

– Sretan sam zbog vinkovačkog uspjeha s kojim smo se opet vratili u konkurenciju za osvajanje petog mjesta. Igrali smo zaista dobro i uvjerljivo bili bolji od naših domaćina – kazao je Damjan Kurtanjek.

Nisi li imao “tremu”s obzirom da je to ipak bilo prvo čuvanje mreže među prvoligašima?

– Malo sam bio napet, ali mislim da je to bila pozitivna trema koja je vrlo brzo nestala, posebno kada je Trebotić već u drugoj minuti postigao pogodak i doveo nas u vodstvo. Nakon toga svima nam je bilo lakše, pa i meni. Nekoliko minuta kasnije Bouadla je povisio na 2:0 i osjećaj sigurnosti kod mene je bio još veći.

Vjerojatno si prije susreta imao veliku podršku trenera i naravno suigrača?

– Svakako, posebno od trenera koji me je puno savjetovao kroz treninge i naravno uoči utakmice, a  i ostali dečki bili uz mene kao i prvi vratar Antun Marković. Mnogo mi je to pomoglo i mislim da su svi zadovoljni mojim obranama. Ipak najvažnije da smo na “vrućem travnjaku” osvojili bodove i da je moj prvi nastup među prvoligašima obilježen pobjedom. Usto, vinkovački uspjeh najljepši mi je poklon za 19-ti rođendan (22. travanj), koji sam proslavio samo dan ranije.

U Slaven Belupo si došao iz Križevaca prije nešto više od četiri godine. Kako si zadovoljan?

– Više nego zadovoljan jer sam brzo stigao do seniorske momčadi, što je cilj svakom mladom vrataru. Prošao sam klupsku školu nogometa, jedno vrijeme bio na posudbi u koprivničkom trećeligašu i opet se vratio u Slaven Belupo u kojem još mogu nastupati za juniorski sastav.

U sljedeće dva kola Slavenu Belupu u goste dolaze dva najbolja hrvatska kluba – prvo Hajduk, a zatim Dinamo. Što očekuješ?

– Nakon pobjede u Vinkovcima mislim da ih mirno možemo dočekati i nastojati igrati što bolje. Neće biti lako jer je njihova kvaliteta neupitna, ali u nogometu je sve moguće. Hajduk smo svladali na nedavnom gostovanju u Splitu, što je bila prva pobjeda naše momčad na Poljudu otkako je među prvoligašima. Uvjeren sam da ćemo dobro igrati i postići pozitivan rezultat. Naravno, da će se od Dinamu razmišljati tek nakon nedjeljnog susreta s Hajdukom.

Ima li naša momčad izgleda da na kraju prvenstva završi na petom mjestu!

– Do kraja sezone ostalo je još pet kola i bez obzira na malu bodovnu prednost Intera i Lokomotive mislim da možemo do te željene pete pozicije. U goste odlazimo samo Rudešu, dok četiri utakmice: Hajduk, Dinamo, Istra i Osijek igramo u Koprivnici. No, sve će se vidjeti na kraju, ali ja vjerujem da ćemo biti peti i uspješno zaključiti prvenstvo – završio je Damjan Kurtanjek mladi vrata Slavena Belupa.