Claudemir Domingues de Souza, dobro došao u Slaven Belupo

30.08.2023.


Claudemir Domingues de Souza, bivši igrač Club Bruggea, Copenhagena, Brage, Sivasspora, Vitessea, Al-Ahlija i Vizele, potpisao je jednogodišnji ugovor sa Slaven Belupom. Claudemir, brazilac rođen 27. ožujka 1988., je u Nizozemskoj, Belgiji, Saudijskoj Arabiji, Danskoj, Portugalu i Turskoj upisao preko 500 nastupa te s pozicije veznog igrača postigao 33 pogotka i zabilježio 55 asistencija. Valja istaknuti da je igrao i 19 puta u Ligi prvaka te da je osvojio dansko i belgijsko prvenstvo, danski, belgijski i portugalski Kup te belgijski Superkup.

– Sretan što sam stigao u Koprivnicu. Kroz priču sa svojim bivšim suigračima koji su igrali u Hrvatskoj, čuo sam samo najbolje o klubu i o zahtjevnoj hrvatskoj ligi. Jedva čekam zaigrati i pokazati što mogu. Posljednjih nekoliko godina igram na poziciji ‘šestice’, ali ono što je najbitnije je da svojim igrama pomognem momčadi da bude bolja i da ostvaruje dobre rezultate. S koje pozicije ću to činiti odlučit će trener. Došao sam u Slaven da svojim pristupom budem primjer drugima, pogotovo mlađima kojima mogu pomoći svojim iskustvom i savjetom – rekao je Claudemir.

Dobro došao u Slaven Belupo!