CIBALIA S NAJVIŠE ŽUTIH, RIJEKA S NAJVIŠE CRVENIH KARTONA

16.05.2008.


Kao i u prošlogodišnjem prvenstvu, najviše žutih kartona dobili su igrači Cibalie i to čak 87 (isti broj kao u prvenstvu 2006./07.), a po broju žutih slijede nogometaši Zagreba koji su dobili samo tri opomene manje.
Poredak ostalih klubova po broju dobivenih žutih kartona je slijedeći: 77 Slaven Belupo, 75 Hajduk, 72 Osijek, 71 Rijeka i Šibenik, 70 Inter-Zaprešić, 69 Zadar, 66 Međimurje i Varteks te najmanje, samo 52 žuta Dinamo. U rubrici isključenih igrača koja se popunjavala 56 puta najčešće su sponjinani igrači Rijeke, čak 9 puta, a poredak ostalih klubova je slijedeći: 7 crvenih Međimurje, po 6 Inter-Zaprešić, Osijek i Šibenik, 5 Zadar, po 4 Cibalia i Dinamo, 3 Hajduk te po 2 isključenja za igrače Slaven Belupa, Vartksa i Zagreba.
Zanimljivo je da unatoč činjenici da se od početka ovogodišnjeg prvenstva primjenjuju nove odredbe Disciplinskog pravilnika HNS-a i prema članku 53. dodatno novčano kažnjava svaki klub čija momčad na prvenstvenoj utakmici dobije četiri ili više žutih kartona, prosječan broj žutih kartona po utakmici u odnosu na prošlo prvenstvo se povećao. Naime, na 198 odigranih utakmica 33. kola "T-Com Prve HNL" ukupno su suci igračima dodijelili 860 opomena (55 više nego u prošlom prvenstu) što daje prosjek od 4,34 žuta kartona po utakmici dok je prosjek prošlogodišnjeg prvenstva bio 4,22. Identična je situacija kod crvenih kartona gdje je također zabilježeno povečanje od 12 crvenih kartona, 56 u odnosu na 44 prošlogodišnja.