Bujar Pllana nosit će dres Slaven Belupa

26.06.2023.


Bujar Pllana novi je igrač Slaven Belupa. Stoper rođen na Kosovu 29.10.2001. pridružit će se našoj momčadi na popodnevnom treningu nakon što je danas potpisao trogodišnji ugovor. Pllana u Slaven stiže iz FC Prishtine za koju je u prošloj sezoni odigrao 25 utakmica, postigao četiri pogotka i upisao jednu asistenciju. U tri godine seniorske karijere već je skupio 83 nastupa igrajući za KF Trepču, KF Feronikeli te FC Prishtinu. Valja istaknuti da je član U-21 reprezentacije Kosova.

Osim na poziciji stopera, može igrati i na poziciji desnog beka.

– Jako sam sretan što sam stigao u Slaven Belupo. Moji prijatelji Hoxha i Manaj su mi rekli samo pozitivne stvari o klubu i gradu pa odluka nije bila teška. Za mene je dolazak u Slaven i hrvatsku ligu veliki korak naprijed u karijeri i s nestrpljenjem čekam utakmice. Što se tiče igre, volim biti agresivan i volim duel igru, a najvažnije je da svojim igrama pomognem momčadi da ostvari željene rezultate – objasnio je Pllana.

Bujar, dobro došao u Slaven i sretno!