Brković za sva tri boda protiv Hrvatskog dragovoljca

25.02.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 25. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali Hrvatski dragovoljac s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Brković u 64. minuti susreta.

Trener Zoran Zekić nije mogao računati na kartoniranog Marinu te na ozlijeđene Zvonareka, Krstanovića, Kocijana i Zirduma. U odnosu na slavlje nad Goricom, od prve minute krenuli su Brković na poziciji veznog igrača i Bogojević na poziciji desnog beka.

Naša je momčad prva zaprijetila. Brković je pucao tik uz vratnicu iz slobodnog udarca u petoj minuti susreta. U 10. minuti pokušavali su Zapata i Laušić, no obrana gostiju i vratar Šubarić spasili su svoju mrežu. Nedugo zatim pokušao je i Božić glavom, ali ostalo je 0:0. Nakon dvadesetak minuta inicjative naše momčadi, Hrvatski dragovoljac odgovorio je po prvi puta na drugoj strani. Iskosa s desne strane Bristrić je pucao pokraj vratiju. Nakon trideset minuta igre vidjeli smo najbolju priliku za Slaven Belupo do tada. Kvržić je izveo korner, a Caimacov neometan s deset metara glavom tukao u Šubarića. Pet minuta kasnije opasan udarac Zapate s 15-ak metara otišao je iznad gola gostiju. Iako je prvo poluvrijeme prošlo u potpunoj dominaciji naše momčadi, rezultat je ostao 0:0.

Nastavak susreta prilikom je otvorio Hrvatski dragovoljac. Bristrić je iz slobodnog udarca tukao tik iznad grede. Slaven Belupo je poveo u 64. minuti. Zapata je izborio jedanaesterac, a Brković ga sigurno realizirao za 1:0. Blizu izjednačenja bio je Bristrić u 77. minuti kada je ošto pucao iskosa s desne strane, no Sušak je odlično reagirao i spasio svoj gol. Zapata je nedugo zatim zaprijetio na drugoj strani, ali rezultat je ostao isti.  Crnac je u 89. minuti s dvadesetak metara pogodio vratnicu. Na kraju je ostalo 1:0. Sedma pobjeda Slaven Belupa u posljednjih 12 utakmica!

25. veljače 2022. – 25. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Hrvatski dragovoljac 1:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić, Paracki (od 70. Liklin), Soldo – Bogojević, Caimacov, Kvržić (od 86. Tepšić), Brković (od 70. Crnac) , Goda – Laušić (od 70. Hoxha) – Zapata (od 90. Bosec). Trener: Zoran Zekić.

NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić – Smolčić, Galešić, Vulikić – Majstorović (od 83. Perić), Bašić (od 68. Kukoč), Hodža, Jurišić – Bristrić, Čirjak (od 68. Braut), Karrica (od 89. Kuliš). Trener: Dragan Tadić.

Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja), Duje Strukan (Split)

VAR: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Brković 64′

Žuti karton: Paracki 50′, Hoxha 85′ (Slaven Belupo); Karrica 74′, Jurišić 80′ (Hrvatski dragovoljac)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Hrvatski dragovoljac)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf