BOŽO MUSA: UVJEREN SAM DA SU SLABE IGRE OSTALE IZA NAS I DA ĆEMO KRENUTI S USPJEŠNIM REZULTATIMA

10.04.2018.


Nakon tri poraza za redom Slaven Belupo je ozbiljno ugrozio osvajanje petog mjesta u ovosezonskom prvoligaškom prvenstvu, što mu je bio cilj na startu proljetnog natjecanja.

No kako je do kraja sezone ostalo osam kola šanse za zacrtani plasman još uvijek postoje, naravno ako naša momčad podigne razinu igre i pokaže kvalitetu koja se od nje očekuje.

Jedan od najiskusnijih igrača koprivničkog prvoligaša Božo Musa također je razočaran posljednjim igrama ali vjeruje da će momčad ubrzo izaći iz krize i nastaviti uspješnim rezultatima.

– U proljetno prvenstvo krenuli smo jako dobro svladavši Cibaliju i Rudeš kod kuće, te prvi put Hajduk u Splitu. Iako smo izgubili u gostima kod Dinama također smo igrali dobro a onda odjednom pali – ističe naš stoper i nastavlja:

– Sve je počelo s Istrom u Puli gdje smo prvih 45 minuta također bili kvalitetni, vodili 1:0 a onda primili dva nepotrebna pogotka i ostali bez bodova. U Osijeku smo također izgubili više zbog svojih grešaka nego igre domaćina, a slično smo nastavili i prošle nedjelje s Rijekom na našem stadionu. Tri poraza za redom su nas dosta uzdrmala, no vjerujem da ćemo u nastavku prvenstva igrati bolje i krenuti s osvajanjem bodova.

Koji su razlozi pada u igri u zadnja tri kola?

– Teško je reći, treniramo maksimalno, stalno razgovaramo o bitnim stvarima za našu igru, stručni stožer vrlo dobro radi, no na travnjaku ne provodimo zamišljeno. Imali smo i dosta nesreće u sve tri izgubljene utakmice, ali nema opravdanja za poraze. Ne preostaje nam ništa drugo nego da se svi zajedno okrenemo nadolazećim susretima i nastojimo ispraviti propušteno. Imamo kvalitetnu momčad i to ćemo pokazati u sljedećim utakmicama.

Upravo na tri posljednje utakmice obrana Slavena Belupa iskazala je veliku nesigurnost primivši čak osam pogodaka.

– Već sam rekao da su nas vlastite pogreške u igri  skupo stajale, posebno u obrani. Nema opravdanja, nismo bili na visini zadatka, što su naši suparnici jako dobro iskoristili. Nadam se da je to ostalo iza nas.

Prva prigoda za osvajanje bodova je gostovanje kod Lokomotive, izravnog konkurenta za osvajanje petog mjesta. Što očekujete?

– Sigurno nas očekuje teška utakmica jer lagane u prvoligaškom natjecanju nema, ali vjerujem da ćemo igrati bolje nego u zadnje vrijeme. Lokomotiva također ne postiže očekivane rezultate, ima dva boda manje od nas i nadam se da možemo do pozitivnog rezultata. Vrijeme je da zaustavimo neuspješnu seriju i pokažemo da su slabe igre prošlost.

Nakon susreta s Lokomotivom u Kranjčevićevoj u Koprivnicu dolazi Inter, koji je trenutačno na petoj poziciji s najvećim izgledima da tu i ostane?

– U Zaprešiću na startu proljetnog prvenstva osvojili smo bod i mislim Inter možemo, i po meni moramo svladati na našem travnjaku ako želimo završiti u samoj sredini ljestvice. No o Interu i Cibaliji s kojom igramo u Vinkovcima odmah nakon utakmice sa Zaprešićanima razmišljat ćemo nakon Lokomotive. Najbolje je ići iz utakmice u utakmicu i nastojati što bolje igrati. Naša posljednja tri nastupa u kojima smo ostali bez ijednog boda dobra su nam opomena za nadolazeće susrete – zaključio je Božo Musa.