BIT ĆEMO BOLJE PLASIRANI NEGO PROŠLE SEZONE – KAZAO JE BRANIČ NAŠE MOMČADI DINO ŠTIGLEC

20.07.2016.


Na startu novog prvenstva u susretu s Interom iz Zaprešića vrata pobjede Slavena Belupa otvorio je lijevi branič Dino Štiglec, koji je prije godinu dana iz NK Zagreb stigao u Slaven Belupo.
Bio je to njegov prvi pogodak za našu momčad u prvenstvenoj utakmici i vrlo važan gol, koji je koprivničkom prvoligašu otvorio put do zaslužene pobjede.
– Očekivao sam da ćemo biti bolji od Zaprešićana i na kraju smo to ostvarili. Nije bilo lako, ali sve je sjelo na svoje mjesto. Kad je Inter ostao s dva igrača manje nismo imali što čekati već krenuti u potpuni napad i to nam se isplatilo, iako smo i prije vodećeg pogotka imali nekoliko vrlo lijepih prigoda koje nažalost nismo realizirali. Jako mi je drago što sam postigao vodeći gol, ali najvažnije je da smo upisali sva tri boda – kazao je Dino Štiglec koji je tijekom utakmice poslao i nekoliko sjajnih lopti pred vrata gostiju, te dodao:
– Uvijek nastojim dati najviše što mogu, te uz obvezne obrambene zadatke učiniti što više u napadu. S Interom nije bilo lako jer su dobro zatvorili prilaze prema svojim vratima i jako teško ih je bilo probiti, ali to nam je u nekoliko navrata uspjelo. Šteta, što ranije nismo postigli pogodak jer tada bi do pobjede došli znatno lakše.
Slaven Belupo je u subotu opet domaćin, a u goste mu dolazi novi prvoligaš vinkovačka Cibalia, koja je u prvom kolu izgubila kod kuće od Hajduka. Što očekujete?
– Bit će to za nas još jedna zahtjevna utakmica u kojoj također vjerujem u osvajanje sva tri boda. Kod kuće moramo pobjeđivati ako želimo što bolji plasman, a zaista ga želimo. Još se malo uigravamo jer je u klub došlo nekoliko novih igrača ali ubrzo će sve biti u redu. Vinkovčani su, bez obzira što s izgubili s Hajdukom dobra momčad ali prednost je na našoj strani i nećemo je propustiti. Vjerujem u našu još bolju igru nego s Interom jer cilj nam je da na koprivničkom stadionu skupimo što više bodova za nastavak prvenstva kada nas u drugom krugu očekuje nešto teži raspored.
Nakon Cibalie u goste se odlazi Dinamu, našoj najboljoj momčadi, a zatim u Koprivnicu dolazi Split.
– Modri su sa svakim prvoligašem favoriti pa tako i s nama. U Maksimiru jednostavno nemamo što izgubiti i nastojat ćemo se predstaviti u što boljem izdanju. Sa Splitom u Koprivnici je ipak nešto drugo i mogu reći da ćemo također ići na pobjedu. No, o Dinamu i Splitu razmišljat ćemo tek nakon utakmice s Vinkovčanima koja nam je ključna za daljnji nastavak natjecanja.
Što očekujete od nove sezone?
– Prerano je još govoriti, ali osobno očekujem bolji plasman nego u prošlom prvenstvu. Samo su Dinamo, Rijeka i Hajduk u prednosti, dok se s ostalim momčadima možemo ravnopravno nositi. Mislim da možemo konkurirati za četvrto mjesto pod uvjetom, da nemamo većih oscilacija. Imamo kvalitetu i stručno vodstvo koje to može ostvariti, iako bi nas plasman u prvi dio ljestvice vjerujem sve zadovoljio.
Kako se osjećate u Koprivnici odnosno u Slavenu Belupu?
– Sjajno, jer ovo je mirna sredina u kojoj se radi vrlo kvalitetno i bez dodatnih pritisaka. Stručni stožer na čelu s trenerom Kopićem zaista zna svoj posao i to je najvažnije za svakog igrača, kao i za cijelu momčad. Navijači kluba su također korektni i vrlo mi je lijepo u Koprivnici. Odabrao sam pravi klub u kojem mogu profesionalno igrati nogomet i posvetiti se studiju ekonomije. Pri kraju sam treće godine i uskoro se nadam diplomi – završio je Dino Štiglec od kojeg u Slavenu Belupu očekuju još koji pogodak, kao i niz centaršuteva s njegove lijeve strane za suigrače, odnosno napadače. Uvjereni smo da ćemo ih vidjeti već u subotu s vinkovačkim prvoligašem.