ANTE VRLJIČAK: S RIJEKOM ĆE BITI TEŠKO ALI S LOKOMOTIVOM OČEKUJEM POBJEDU

06.12.2017.


Nakon što je s nogometom krenuo u mlađim uzrastima Hajduka Ante Vrljičak (20) nije uspio izboriti mjesto u njegovom standardnom prvoligaškom sastavu te je odlučio otići na posudbu u Dugopolje gdje se isticao na poziciji lijevog bočnog.

Njegove igre zapazili su u Slavenu Belupu i doveli ga u klub u kojem se ustalio u najboljoj postavi, te debitirao za mladu hrvatsku reprezentaciju (U-21) na prijateljskoj utakmici s Austrijom.

– Bilo je to prije nekoliko mjeseci i nadam se da će još biti poziva, što naravno ovisi o mojim igrama u prvenstvu – istaknuo je Ante Vrljičak i nastavio:

– Zadovoljan sam svojim dolaskom u Slaven Belupo, jako smo dobro krenuli u jesenski dio ali smo nažalost posustali i dosta toga ispustili. Sjećate se kako smo u prvom dijelu prvenstva dobro odradili niz utakmica, a zatim smo imali veliki peh s Rudešom kod kuće kojeg nismo uspjeli pobijediti s dva igrača više, zatim smo od istog kluba ispali iz Kupa i sve je krenulo naopako. Tada je došao trener Tomislav Ivković s kojim smo se opet dignuli, svladali Rudeš u gostima i Istru kod kuće, s Hajdukom odigrali neodlučeno, a izgubili s Dinamom i Osijekom.

Upravo je susret u prošlom kolu s Osijekom pokazao da još uvijek u igri naše momčadi nešto nedostaje. Što Vi mislite?

– Kao što je rekao i trener Ivković više sam očekivao od našeg nastupa s Osječanima koji su bili bolji i zasluženo pobijedili. No i mi smo imali svojih prigoda, ali je nažalost opet izostala njihova realizacije. Ja sam također jednu propustio u samoj završnici i još uvijek ne mogu vjerovati da nisam postigao pogodak.

Slavena Belupa u nedjelju očekuje još jedno teško gostovanje, Rijeka na Rujevici.

– Riječani su nesretno izgubili s Hajdukom na svom stadionu i sada će sigurno krenuti po sva tri boda. Oni su favoriti u susretu s nama, ali iznenađenja su uvijek moguća. Osobno mislim da nemamo što izgubiti, moramo krenuti hrabro i borbeno, dati sve od sebe i pokušati doći do pozitivnog rezultata. Uspijemo li u tome bio bi to veliki uspjeh, jer riječ je o klubu koji se od svih naših prvoligaša najduže zadržao u Europi.

Nakon Rijeke u Koprivnicu dolazi Lokomotiva koja je ovog tjedna promijenila trenera. Bit će to posljednja jesenska utakmica i oproštaj od koprivničkih navijača koji očekuju sva tri boda.

– Iako je svaka utakmica važna s Lokomotivom će ipak biti po meni najvažnija. Očekujem pobjedu kao i moji suigrači iako neće biti lako. Lokomotiva je za sada bodovno ispred nas no možemo je dostići, pa i prestići ako izgubi s Hajdukom a mi je svladamo. Jako bih volio da se upravo na posljednjoj ovogodišnjoj prvoligaškoj utakmici oprostimo s pobjedom i mirno odemo na zimski odmor.

Gdje vidite Slaven Belupo na kraju prvoligaške utrke?

– Prvenstvo je dugo, bit će naravno uspona i padova, ali možemo u konkurenciju za osvajanje petog mjesta za koje su uz nas još najozbiljniji kandidati Inter i Lokomotiva. Prva četiri kluba (Dinamo, Rijeka, Hajduk, Osijek) su nedostižna, dok se svi ostali možemo ravnopravno nositi. Po meni imamo kvalitetnu momčad, vrlo dobro radimo i nema razloga da ne postignemo željeni plasman – zaključio je Ante Vrljičak.