ANTE VRLJIČAK: S HAJDUKOM NAS OČEKUJE TEŠKA UTAKMICA ALI MOŽEMO IZNENADITI

26.10.2017.


Ante Vrljičak (20) koji je ovoga ljeta došao u Slaven Belupo rođen je u Splitu, a sa svojim prvim nogometnim koracima krenuo je u Hajduku u kojem je prošao sve uzrasne kategorije.

Nakon juniorskog staža nastupao je za B momčad splitskog prvoligaša s kojim je prošao i pripreme, ali kako nije dočekao prigodu za najbolji sastav odlučio je otići na posudbu u Dugopolje gdje se isticao na poziciji lijevog bočnog.

Njegove igre zapazili su i stručnjaci Slavena Belupa te ga doveli u klub u kojem se ustalio u standardnoj postavi i debitirao za mladu hrvatsku reprezentaciju (U-21).

– Bilo je to nedavno u prijateljskoj utakmici s Austrijom i nadam se da će još biti poziva za mene, što naravno ovisi o mojim igrama u prvenstvu – istaknuo je Ante Vrljičak kojem su glavne naznake izdržljivost i brzina te nastavio:

– Zadovoljan sam svojim dolaskom u Slaven Belupo, jako smo dobro krenuli u prvenstvo ali smo nažalost posustali i dosta toga “prosuli”.

Nakon uspješnog starta vjerojatno niste očekivali da će doći do takvog pada?

– Nisam, iako mislim da nije bilo niti sreće. Sjećate se kako smo u prvom dijelu prvenstva dobro odradili utakmice s Lokomotivom, Interom i Cibaliom koje smo svladali, zatim se odlično nosili s Rijekom i Osijekom s kojima smo odigrali neodlučeno. Imali smo veliki peh s Rudešom kod kuće kojeg nismo uspjeli pobijediti s dva igrača više i sve je krenulo naopako. Sada je došlo i do promjene trenera, ali to je tako u nogometu. Nadam se da ćemo se vrlo brzo oporaviti i opet krenuti s osvajanjem bodova.

Slaven Belupo je uz nekoliko loših prvenstvenih rezultata ovog tjedna također ispao iz kupa.

– Što da kažem? U kup-susretu s Rudešom u Zagrebu opet smo zakazali, iako smo propustili nekoliko sjajnih prigoda. Pogađali smo vratnice i gredu i onda u produžetku primili dva pogotka u dvije minute. Nesretan sam zbog toga, ali moramo dignuti glave i krenuti naprijed.

U nedjelju u Koprivnicu dolazi Hajduk u kojem ste proveli djetinjstvo. Što očekujete?

– Riječ je o velikom klubu koji se svake godine bori za naslov i sigurno nas očekuje jako teška utakmica. Usto, nismo ni kompletni. Nama preostaje samo da se borimo, damo sve od sebe i pokušamo doći do pozitivnog rezultata. Svjesni smo snage “bilih” ali nitko nije nepobjediv. Osobno bih bio jako zadovoljan bodom, što nije nemoguće.

Nakon Hajduka u Koprivnicu dolazi Dinamo. Raspored je zaista paklen?

– Što se tu može nego učiniti sve da ostanemo nepobijeđen. Da li ćemo u tome uspjeti vidjet će se. No o Dinamu ćemo razmišljati nakon susreta s Hajdukom, što znači da je svaka prva utakmica najvažnija. Ako smo mogli odigrati neodlučeno s Rijekom i Osijekom mislim da to možemo s “bilima” i “modrima”.

Gdje vidite Slaven Belupo na kraju jeseni?

– Prvenstvo je dugo, bit će naravno uspona i padova, ali vjerujem da možemo u konkurenciju za osvajanje petog mjesta. Prva četiri kluba (Dinamo, Rijeka, Hajduk, Osijek) za sve nas su nedostižna, dok se svi ostali možemo ravnopravno nositi. Po meni imamo dobru momčad, no to moramo pokazati na travnjaku – zaključio je Ante Vrljičak koji nam je rekao da će u nedjeljnom susretu s Hajdukom dati sve od sebe kao i njegovi suigrači.